Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza od święta Bożego Ciała do niedzieli na moc atrakcji dla całej rodziny zarówno w Tarnowie jak i w okolicy.

Do Tarnowa specjalnym pociągiem pielgrzymkowym przyjedzie 700 Węgrów. Będą to uczestnicy 4. Narodowej Pielgrzymki Węgrów do Polski. Goście z zagranicy przejdą ulicami Tarnowa. Pielgrzymom towarzyszyć będzie m.in. Konsul Generalny Węgier w Krakowie a także około dwudziestu księży i zakonników.

26 czerwca do Tarnowa specjalnym pociągiem pielgrzymkowym przyjedzie 700 Węgrów. Będą to uczestnicy 4. „Narodowej Pielgrzymki Węgrów do Polski”. Goście z zagranicy maszerować będą ulicami Tarnowa. – Namawiam mieszkańców, by zechcieli przyjść wtedy do centrum i ich pozdrowić – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański, który będzie podejmował pielgrzymkowiczów.

Ukazał się nowy plan Tarnowa wydany przez wydawnictwo Demart przy współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji. Nowy plan miasta zawiera najnowszą siatkę połączeń autobusowych, nowe place, skwery, ronda i ulice oraz wszystkie obiekty noclegowe w mieście.

Od święta Bożego Ciała (czwartek) do niedzieli moc atrakcji dla całej rodziny zarówno w Tarnowie, jak i w okolicy. Na wystawę „Byliśmy”, która jest imprezą towarzysząca GALICJANER SZTETL, zapraszają Muzeum Okręgowe i Galeria Miejska BWA. Na unikatową wystawę zabytkowych radioodbiorników zaprasza codziennie, oprócz czwartku, CH MAX.

Nowy plan Tarnowa już w sprzedaży - Ukazał się nowy plan Tarnowa w skali 1:15 000 wydany przez wydawnictwo kartograficzne Demart przy współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji.

Ukazał się nowy plan Tarnowa w skali 1:15 000 wydany przez wydawnictwo kartograficzne Demart przy współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji.

Nowy plan Tarnowa już w sprzedaży Ukazał się nowy plan Tarnowa w skali 1:15 000 wydany przez Demart przy współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji.

Zakończył się trwający przez cały miesiąc maj Konkurs Ekologiczny, którego finał odbył się 2 czerwca na Sali Teatralnej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Konkurs składał się z dwóch kategorii tematycznych. Dzieci i młodzież w wieku od przedszkolaka do gimnazjalisty wykonywali przedmioty ekologiczne oraz stroje ekologiczne - wszystko przy użyciu materiałów podlegających recyklingowi.

Siedem rodzajów poduszek do spania, uciszenie zegara na miejskim Ratuszu lub restauracja dla naturystów – oczekiwania gości hotelowych i turystów odwiedzających Tarnów są niekiedy dość niezwykłe.

Archiwalne