Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Niezbędne informacje dotyczące zabytków, noclegów czy atrakcji miasta i okolicy będą mogli uzyskać turyści bezpośrednio na dworcu PKP.

Kontynuując cieszący się niezwykłą popularnością cykl "Spacerów po Tarnowie", Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało kolejnych pięć spotkań z historią naszego miasta.

Kontynuując cieszący się niezwykłą popularnością cykl "Spacerów po Tarnowie", Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało kolejnych pięć spotkań z historią naszego miasta.

„Spacerki po Tarnowie”, zawsze w towarzystwie tarnowskich historyków, to ciekawa propozycja na wakacyjne niedzielne popołudnia i okazja do lepszego poznania Tarnowa. W poprzednich latach wędrowano m.in. śladami znanych tarnowian (ród Tarnowskich, gen. Józef Bem, burmistrz Tadeusz Tertil), śladami tradycji i nowoczesności w mieście (rozwój kanalizacji i wodociągów w Tarnowie, gastronomia i hotelarstwo w mieście), oglądano miejskie fortyfikacje i ruiny na Górze św. Marcina, poznawano też historię tarnowskich ulic - Wałowej, Krakowskiej i Lwowskiej.

Jan Szczepanik skonstruował wiele urządzeń, które rzuciły Europę na kolana.

Zapraszamy na rodzinną wycieczkę do najcieplejszego miasta w Polsce - Tarnowa. Miasto, pamiętające jeszcze czasy piastowskie, jest dziś nowoczesnym i prężnie rozwijającym się ośrodkiem w Małopolsce.

Centra Informacji Turystycznej to miejsca warte odwiedzenia przez każdego szanującego się turystę. W centrum czeka na nas profesjonalna informacja, aktualne mapy, przewodniki... Rodzinny Kraków poleca wszystkim zmierzającym do Tarnowa wizytę w Tarnowskim Centrum Informacji.

Prawie każdy turysta, który dotrze do Tarnowa, pyta nie tylko o atrakcje turystyczne i zabytki, ale i o regionalna kuchnię.

Do końca tego roku ma ruszyć Małopolski System Informacji Turystycznej. Do jego wymogów zostanie dostosowany również punkt informacji w Tarnowie.

Z okazji Dnia Dziecka o tych najmłodszych pomyślało Tarnowskie Centrum Informacji. Na wyposażeniu punktu TCI przy Rynku znalazł się wygodny przewijak.

Archiwalne