Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie hotele i restauracje czekają na turystów. Tegoroczny sezon turystyczny może okazać się jeszcze lepszy niż ten przed rokiem, który specjaliści od Turystyki określają jako bardzo udany.

Już po raz trzeci Tarnowskie Centrum Informacji na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zaprezentowało walory turystyczne i kulinarne Tarnowa oraz regionu tarnowskiego podczas Wielkiego Pikniku w Pszczynie.

Dobra informacja dla tych, którym nie udało się w kiosku kupić czerwcowego miesięcznika "Mówią wieki" prawie w całości poświęconego Tarnowowi. Dodatkowe numery są do nabycia w Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7.

Walory turystyczne i kulinarne Tarnowa i regionu promowano podczas "Wielkiego Pikniku" w Pszczynie. Chodziło o zachęcanie Ślązaków do odwiedzenia podczas tegorocznych wakacji naszych stron. Stoisko ze specjałami kuchni regionalnej cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Już po raz trzeci Tarnowskie Centrum Informacji na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego prezentowało walory turystyczne i kulinarne Tarnowa i regionu tarnowskiego podczas Wielkiego Pikniku w Pszczynie.

W konkursie "Wielkie Odkrywanie Małopolski" '2005 Grand Prix zdobył Tarnów. Stało się to możliwe dzięki mieszkańcom, którzy oddali głosy w plebiscycie. W nowej edycji startuje "Skamieniałe Miasto" w Ciężkowicach.

100 tysięcy ulotek o Tarnowie i regionie wydało Tarnowskie Centrum Informacji - to przygotowanie do zbliżających się wakacji. Do miasta przyjeżdżają już pierwsi turyści z zagranicy m.in. z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza od 18 czerwca do 3 września na Spacerki po Tarnowie - w tym roku pod hasłem "Wędrówki tropami historii. Tarnów - ludzie, ulice budowle".

"Poznawanie historii na piechotę" W najbliższą niedzielę (18 czerwca) - tarnowianie, mieszkańcy regionu i turyści będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych, często nigdzie dotąd niepublikowanych, informacji na temat przeszłości miasta oraz osób, które związały z nim swoje życie. Wszystko za sprawą kolejnych, ciszących się co roku dużym zainteresowaniem, spacerów po Tarnowie i Starym Cmentarzu.

Kierowcy wjeżdżający do Tarnowa od strony Krakowa, Rzeszowa, Warszawy i Krynicy mijają nowe brązowe znaki drogowe. Znak o wymiarach 2,25m x 1,22m oprócz nazwy "Tarnów" posiada trzy piktogramy na których umieszczone zostały zarysy tarnowskiej katedry, Ratusza oraz Mauzoleum Bema w Parku Strzeleckim.

Archiwalne