Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Są dziesiątki powodów żeby zobaczyć unikalne zbiory w Muzeum w Ratuszu z wystawą „W kontuszu i przy szabli - Galeria Sztuki Dawnej ze zbiorów książąt Sanguszków”.  

Jego wynalazki kradli fabrykanci z całej Europy. Na jego odkryciach bazuje dziś przemysł fotograficzny i filmowy. Był najwybitniejszym polskim wynalazcą wszechczasów. Dziś jego imię skrywają mroki ludzkiej niepamięci...

Kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi się oprzeć urokowi jego galicyjskiej atmosfery atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski.

Jest taki rodzaj wakacji, który nie polega na plażowaniu ani zwiedzaniu, tylko na byciu tu i teraz. Na prostych przyjemnościach. Szuka się ich hen daleko w Toskanii. A są dużo, dużo bliżej.

Ekipa Google Street View znowu odwiedzi Tarnów, aby wykonać komplet zdjęć sferycznych. Niektórzy liczą na to, że stanie się to latem, w sezonie turystycznym, gdy miasto jest ludne i najlepiej się prezentuje. Google jednak nie zdradza dokładnego terminu przyjazdu, bo chce fotografować wszystkie miasta bez uprzedzenia takie, jakie są w danej chwili.

Tarnowska Organizacja Turystyczna, Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Winnica Zadora zapraszają na drugie spotkanie z lokalnymi winnicami Pogórza.

Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała grant (255 tys. zł) z Ministerstwa Sportu i Turystyki na projekt "Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza".

26 kwietnia odbyło się w ramach projektu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej pn. „Opracowania strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza”. Było to pierwsze z cyklu 12 spotkań z winnicami połączone z prezentacją założeń projektu dla przedstawicieli mediów.

Tarnowska Organizacja Turystyczna, Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Winnica Zadora zapraszają na kolejne spotkanie z lokalnymi winnicami Pogórza. 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice partnerem w projekcie tworzącym ofertę enoturystyczną.

Archiwalne