Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnów. Bardzo dobrze wspominam tegoroczną niespodziewaną wycieczkę do tego miasta. We wnętrzach kamienic kryje się tutaj sporo niespodzianek. 

Telewizor i komputer nie muszą być główną formą spędzania wolnego czasu. W Tarnowskim Teatrze można było zapoznać się z ofertą blisko trzydziestu firm i instytucji, które zajmują się różnymi formami aktywności. 

Gdzie wyjechać na wakacje? Jak zaplanować weekend oraz jak kreatywnie spędzić wolne chwile? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedź podczas Festiwalu Wolnego Czasu i Turystyki. W tarnowskim teatrze zaprezentowali się wystawcy z różnych firm. Na mieszkańców Tarnowa i regionu czekały także pokazy taneczne, warsztaty muzyczne i wiele innych niespodzianek.

Można tam się będzie nauczyć siać, sadzić i dbać o ekologiczne uprawy. Będzie można także kupić ekologiczną marchewkę, ziemniaki czy jabłka a w czasie degustacji spróbować potraw przygotowanych przez gospodynie z Małopolski. Cały budynek przygotowany jest do tego by nauczyć odwiedzających jak to jest być rolnikiem. Poza salami wykładowymi ma własny ogródek i kawałek pola uprawnego a na łące obok centrum pasie się 9 krów.

Tarnów stał się ostatnio bardzo modny dla kuracjuszy, którzy przebywają w uzdrowiskach w Busku Zdroju. Upodobali sobie typowo tarnowski produkt - herbatę z tarniny, po którą przyjeżdżają autokarami.

W kwietniowym numerze magazynu „W podróży” na stronie 50 znajdziemy opis tarnowskiego dworca. Dla niektórych przypomina barokową, magnacką  rezydencję…

Jeszcze w ubiegłym roku podróż bezpośrednim pociągiem TLK z Warszawy do Krynicy-Zdroju zajmowała niemal 12 godzin, nic więc dziwnego, że nie był to szczególnie chętnie wybierany kierunek na weekendową wycieczkę koleją. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzięki modernizacjom linii czas jazdy skrócił się do 8 godzin i 40 minut, co uczyniło pociąg bardzo konkurencyjnym środkiem transportu na tej trasie….

Jazda prawie dwie i pół godziny pociągiem do Tarnowa nie zraża Japończyków, którzy coraz częściej odwiedzają miasto. Przyjeżdżają jednak zwykle tylko na krótko, podczas pobytu w Krakowie. Do Tarnowa zaglądają w poszukiwaniu folkloru. A ten znajdują głównie na Burku, na szlaku architektury drewnianej i w pobliskim Zalipiu.

Wielkim krokami zbliżamy się do Światowych Dni Młodzieży. 

Zmiany w regulaminie przyznawania certyfikatów centrom i punktom informacji turystycznej, a także w zasadach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i Forum Informacji Turystycznej „Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej" były między innymi tematami, które omawiano na pierwszym w tym roku posiedzeniu FIT.

Archiwalne