Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Mościce to dziś dzielnica Tarnowa. W latach 20. ubiegłego wieku zaplanowano je jako osiedle przy powstającej wtedy pod Tarnowem Państwowej Fabryki Związków Azotowych. W założeniu miało być to miasto-ogród. Tak samo, jak znany Ślązakom, kilkanaście lat wcześniejszy, katowicki Giszowiec. Mościce mają także kawałek historii związanej z Chorzowem.

Wino, szlaki i przysmaki. Małopolska rozpoczyna sezon letni

 

Tarnów przygotowuje się do nowego sezonu turystycznego. Oprócz Starówki chce pochwalić się też modernistycznymi Mościcami.

Nauczyciele geografii, uczniowie gimnazjum i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w XIII Pikniku Geograficznym, który w Tarnowie organizowany jest już do 12 lat. W uroczystym rozpoczęciu pikniku wziął udział wicemarszałek Roman Ciepiela, który objął to wydarzenie patronatem.

W popularnym, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, międzynarodowym konkursie fotograficznym na portalu Digital Photography Review zdjęcie zegara, który znajduje się w ratuszu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie zajęło 10. miejsce w kategorii "zegary". Dalsze miejsca zajęły fotografie zegarów z Nowego Jorku (24), Paryża (27), Londynu (34) czy Chicago (103).

W popularnym, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów, międzynarodowym konkursie fotograficznym na portalu Digital Photography Review zdjęcie zegara, który znajduje się w Ratuszu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie zajęło 10. miejsce w kategorii "zegary".

W popularnym, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów, międzynarodowym konkursie fotograficznym na portalu Digital Photography Review www.dpreview.com zdjęcie zegara, który znajduje się w ratuszu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie zajęło 10. miejsce w kategorii „zegary”. Dalsze miejsca zajęły fotografie zegarów z Nowego Jorku (24), Paryża (27), Londynu (34) czy Chicago (103).

Tegoroczny sezon targowy dobiegł półmetka. Seria targów zimowo-wiosennych za nami, na edycję jesienną poczekamy przez nadchodzące wakacje, również targowe. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2013 zakończyły cykl targowych imprez krajowych, w który wpisują się imprezy targowe w Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Sosnowcu i Opolu. To dobry moment, by przyjrzeć się, jak regiony wykorzystują wystąpienia na targach do promocji własnych atrakcji turystycznych.

W dniach 24-27 października 2012 roku w Poznaniu odbyły się największe turystyczne targi w Polsce - Tour Salon 2012! To już 23 edycja targów. Dla wystawców – przedstawicieli wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, touroperatorów, biur podróży, usługodawców w turystyce, wydawnictw, przewoźników – to bardzo ważne wydarzenie branży turystycznej Polsce.

Niezależnie od pogody w swoje progi w długi weekend zapraszają tarnowskie muzea - tym razem czynne dłużej niż zwykle. "Lobbowaliśmy za tym żeby więcej obiektów było otwartych.

Archiwalne