Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Miasto zabiega o promocję swoich walorów turystycznych w prasie. Podejmuje kilkunastu dziennikarzy magazynów i gazet codziennych. Żurnaliści w ciągu trzech dni zwiedzą przede wszystkim szlak architektury drewnianej.

Kilkunastu dziennikarzy piszących na co dzień do różnych magazynów i gazet codziennych zjechało do Tarnowa i okolic aby podziwiać piękno regionu.
Przez trzy dni uczestnicy zwiedzać będą ziemię tarnowską szlakiem architektury drewnianej. Na trasie wędrówki znajdą się kościółki drewniane w Lipnicy Murowanej i Tarnowie, Zalipie - "malowana wieś", Ciężkowice oraz dwory: szlachecki w Dołędze oraz Koryznówka w Nowym Wiśniczu.

Kilkunastu dziennikarzy piszących na co dzień do różnych magazynów i gazet codziennych zjechało do Tarnowa i okolic aby podziwiać piękno regionu. Przez trzy dni uczestnicy zwiedzać będą ziemię tarnowską szlakiem architektury drewnianej.

Takie były między innymi efekty ubiegłorocznych akcji Study Press zorganizowanych przez Tarnowskie Centrum Informacji.
Rozpoczęła się właśnie kolejna edycja tej nietypowej formy promocji. Tym razem urokliwe zakątki okolic poznawać będzie kilkanaście osób.

Tradycyjnie w weekend po święcie Bożego Ciała odbywa się unikatowy w kraju i w Europie konkurs na zdobienie domostw malowanymi motywami kwiatowymi.
Kilkadziesiąt uczestniczek (a wśród nich kilku mężczyzn) od wielu dni stara się wymalować na ścianach domów budynków gospodarczych, czy na ogrodzeniach najpiękniejsze, najbardziej barwne bukiety i girlandy.

Już po raz kolejny Tarnów uczestniczyć będzie w Międzynarodowej Nocy Muzeów, z tej okazji Oddział Muzeum Okręgowego przy ul. Krakowskiej 10, zaprasza na inaugurację Romskiej Wiosny. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, ponieważ w tym muzeum mieści się stała ekspozycja o historii i kulturze Romów. Ta noc z soboty na niedzielę przyniesie dodatkowe wrażenia.

Forum Informacji Turystycznej powstało w marcu 2003r. z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej i działa jako zespół konsultacyjno-doradczy POT. Stanowi płaszczyznę integracji systemu informacji turystycznej i koordynacji przedsięwzięć, a także wymiany doświadczeń służących doskonaleniu ogólnopolskiego sytemu informacji turystycznej.

Wiara i nauka - dla wielu dwa niemożliwe do połączenia światy, spaja w swoich zainteresowaniach ksiądz profesor Michał Heller. Znany kosmolog, filozof i kapłan diecezji tarnowskiej odbierze dziś z rąk małżonka królowej Elżbiety prestiżową nagrodę Templetona. Kapłan i wybitny uczony zajmujący się naukami przyrodniczymi to dla wielu współczesnych trudne do wyobrażenia połączenie - mówi arcybiskup Józef Życiński.

Od 5 maja, podobnie jak w latach ubiegłych tarnowski punkt IT zmienia czas pracy. Od maja do września od poniedziałku do piątku informacja turystyczna w Rynku 7 będzie czynna od godziny 8 do 20, a w soboty, niedzielę i święta od 9 do 17.

Od poniedziałku do piątku punkt informacji turystycznej na Rynku 7 czynny jest od godziny 8.00 do 20.00, natomiast w dni wolne od pracy (soboty, niedziele i święta) - od 9.00 do 17.00.

Archiwalne