Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Od poniedziałku, 29 kwietnia, w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa można odbierać flagi, rozdawane w ramach akcji „Flaga na samochód”. Od dziewięciu lat akcja organizowana jest przez tarnowski magistrat dwa razy w roku.

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia, ruszy kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”, organizowanej przez tarnowski magistrat od 2008 roku. Po raz pierwszy odbyła się ona w dziewięćdziesiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a od dziewięciu lat organizowana jest dwa razy w roku, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Niepodległości.

Wody mineralne rozsławiają Piwniczną, Krynicę i Muszynę, zachęcając do odwiedzenia tych uzdrowiskowych miejscowości na Sądecczyźnie. Czy podobnie będzie z Kroplą Pogórza – naszą podtarnowską wodą o wyjątkowych właściwościach regenerujących i nawadniających? Woda wydobywana jest z ujęć w Słonej koło Zakliczyna. Do tej pory rozprowadzana była pod nazwą Ekorita, ale nie zdobyła sławy, którą cieszą się „mineralne” z okolic Nowego Sącza. Czy zatem Kropli Pogórza uda się wkraść w serca klientów i miłośników zdrowych wód? - To woda średniozmineralizowana, stołowa, regenerująca organizm po ciężkiej pracy, polecana do picia szczególnie dla zatrudnionych na tak zwanych stanowiskach gorących – wylicza zalety Kropli Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała dzięki współpracy z Tarnowskie Centrum Informacji facebook.com/Tarnowskie.Centrum.Informacji/i Tarnowska Organizacja Turystyczna facebook.com/TarnowskaLOT/promowała się na targach turystycznych w Gdańsku podczas Free Time Festiwal 2019.

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia, ruszy kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”, organizowanej przez tarnowski magistrat od 2008 roku – informuje oficjalna strona miasta.

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia, ruszy kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”, organizowanej przez tarnowski magistrat od 2008 roku. Po raz pierwszy odbyła się ona w dziewięćdziesiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a od dziewięciu lat organizowana jest dwa razy w roku, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Niepodległości.

W nowym sezonie turystycznym w gminie Pleśna przybędzie nowa atrakcja. Jest nią wyznaczona ścieżka przyrodnicza, która prowadzi od budynku Urzędu Gminy po słynny cmentarz wojenny Legionistów w Łowczówku. Osobliwości przyrodnicze, spotykane na szlaku, łączą się z interesującą historią, która dotyczy nie tylko okolic. Oznakowana trasa wiedzie najpierw drogą powiatową w kierunku Lichiwna, a później wkracza w kompleks leśny.

Mieszkańcy Tarnowa i okolic coraz chętniej stawiają na zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Dla amatorów joggingu w pobliżu Parku Biegowego Marcinka powstało nowoczesne Centrum Aktywnego Wypoczynku, które pełni funkcję zaplecza sanitarnego i treningowego. Centrum Aktywnego Wypoczynku usytuowano od strony wschodniej parku pod istniejącą szatnią otwartych basenów przy al. Tarnowskich w Tarnowie. W jednokondygnacyjnym budynku zagospodarowano pomieszczenie na salę ćwiczeń wyposażoną w dziesięć bieżni. Przy obiekcie powstał parking z 18 miejscami postojowymi.

Cyfrowa technologia nie sprawia, że ludzie omijają centra informacji turystycznej. Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji jest spokojny o przyszłość swojej placówki. Nowoczesne technologie nie spowodują, że punkty informacji turystycznej przestaną istnieć. Kontakt z człowiekiem pozostaje wciąż najważniejszy i w wielu sytuacjach bywa niezastąpiony…

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia, ruszy kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”, organizowanej przez tarnowski magistrat od 2008 roku. Po raz pierwszy odbyła się ona w dziewięćdziesiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a od dziewięciu lat organizowana jest dwa razy w roku, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Niepodległości.

Archiwalne