Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Z okazji Dnia Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej tysiąc biało-czerwonych flag czeka na mieszkańców Tarnowa. Można je otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach.

W okolice Tarnowa powróciły winnice. Pobliskie tereny cieszą się odpowiednią glebą pod sadzenie winorośli. Właściciele podjęli decyzję o promowaniu swoich trunków w ofercie turystycznej Tarnowa i okolic.

26 kwietnia 2017 r. tj. środa odbyło się w ramach projektu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej pn. "Opracowania strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza" pierwsze z cyklu 12 spotkań z winnicami połączone z prezentacją założeń projektu.

Enoturystyka, tak popularna w Europie, ściągająca także polskich turystów do lokalnych winnic we Włoszech, Francji czy na Węgrzech zaczyna tez istnieć w ofercie turystycznej w Polsce.

The first mention of Jews in Tarnów dates back to 1445, while the first written record of a synagogue can be traced to the 16th century. 

(...) Jeśli już na samą myśl o śniegu i mrozach dostajecie dreszczy, proponujemy przeprowadzkę do Tarnowa. To miasto zostało uznane za polski biegun ciepła – termiczne lato trwa tam aż 118 dni w roku.

 

Tarnów odwiedzałem zawsze w celu zrobienia zakupów, ale pewnego jesiennego wieczoru, z aparatem w ręku, wybrałem się na Stare Miasto.Ciężko mi jakoś trafić na te uliczki, choć nie mam zwykle problemu z określeniem, gdzie się znajduje jaka część miasta.Z Tarnowem do tej pory mam problem i nie mogę jakoś w wyobraźni umiejscowić poszczególnych jego rejonów.

Nieubłaganie zbliża się czas mojej wyprowadzki z domu. Coraz bardziej staram się doceniać czas, który mi został do studiów. Powoli staram się oswajać z myślą, że trzeba będzie opuścić Tarnów, w którym znam prawie każdy zakątek, w którym urodziłam się i wychowałam, w którym mam mnóstwo znajomych, z którym wiąże się wiele miłych wspomnień. Z jednej strony czuję, że będzie fajnie- nowe miejsce, znajomi, nowe obowiązki. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że nie będę w domu zbyt często i na pewno tęsknota będzie ogromna. Pewnie już z każdym powrotem będę widziała moje miasto zupełnie inaczej, z innej perspektywy. Pewnie zrobi się coraz bardziej obce i dziwne, nie będę się mogła tutaj odnaleźć i wogóle będzie ciężko.

Popularne wyzwanie internetowe przyciąga graczy na najstarszy tarnowski cmentarz. Nie wszystkim tarnowianom odwiedzającym groby bliskich takie zachowanie się podoba.

Czytelnicy Wirtualnej Polski wytypowali 12 pięknych polskich miast i miasteczek, które zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów. Sprawdź, które miasta znalazły się na liście i daj znać czy zgadzasz się z kolejnością i werdyktem. A może masz swój własny typ?

Archiwalne