Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Chegou o Verão! Está sol, está calor e finalmente há muita luz! Como estas condições merecem ser devidamente aproveitadas, eu e As fotos da minha nova Canon!a Ana combinámos que durante as próximas semanas iremos tentar conhecer um pouco melhor várias cidades que estejam “perto” de Cracóvia (o “perto” está entre aspas uma vez que aqui esse conceito é bem diferente do que temos em Portugal).

Zalipie na całym świecie zyskało sławę dzięki chatom zdobionym w malowane na ścianach domów kwiaty. Czy tych kwiatów może zabraknąć na wielkanocnych pisankach? To niemożliwe! Od kilkudziesięciu lat gospodynie z Zalipia i okolicznych miejscowości także pisanki dekorują kwietnymi motywami. Efekt ich pracy robi piorunujące wrażenie.

Program uroczystości kanonizacyjnych, papieskie miejsca, które warto zobaczyć i wiele innych przydatnych informacji dla pielgrzymów zawiera aplikacja na smartfony i tablety. To inicjatywa Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz wraz z Województwem Małopolskim. Aplikacja powstała z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji przygotowano także specjalny program. Dziennikarze stacji będą m.in. w Rzymie, Krakowie, Wadowicach i Zakopanem, aby relacjonować uroczystości.

Tarnowskie biura podróży już przekonały się, że w związku z wydarzeniami na Ukrainie ruch turystyczny i urlopowy na wschodnim kierunku zamiera. Istnieje obawa, że taka sytuacja potrwa dłużej, ponieważ turyści ze strachu o swoje bezpieczeństwo nie lubią jeździć do krajów, w których panuje zamęt.

Tarnów. Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny tematem wizyty w Małopolsce, w tym w Tarnowie, były tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny przyjazdem do Małopolski w tym do Tarnowa, były tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny przyjazdem do Małopolski w tym do Tarnowa, były tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Głównym celem przyjazdu do Małopolski, w tym do Tarnowa, było poznanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Goście wzięli m.in. udział w Drodze Krzyżowej ulicami Tarnowa.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Głównym tematem wizyty w Małopolsce, w tym w Tarnowie, były tradycje związane z Wielkanocą.

Tuż przed świętami wielkanocnymi Tarnów gościł grupę dziennikarzy turystycznych z Ukrainy. Główny tematem wizyty w Małopolsce, w tym w Tarnowie, były tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Archiwalne