Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Po Pradze i Monachium tym razem potencjał ekonomiczny i walory turystyczne naszego miasta zaprezentowano w… Hadze - Tarnów na europejskich i… światowych salonach.

Już nie tylko rynek, ale cały Tarnów można zwiedzić nie wychodząc z domu. Dzięki google street view po tarnowskiej starówce można było spacerować już przed rokiem.Teraz aplikacja swoim zasięgiem objęła większość polskich miast i miasteczek w tym także Tarnów.

Zapraszamy do punktu IT w Cafe Tramwaj, gdzie dostępne są materiały promujące Tarnów i Region.

Po raz dziewiąty w Tarnowie organizowana jest akcja „Flaga na samochód”. Flagi można odbierać nieodpłatnie w budynkach Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej, Mickiewicza oraz w Rynku 7.

Już po raz dziewiąty w Tarnowie organizowana jest akcja ,,Flaga na samochód”. Władze miasta zachęcają, aby Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz święto narodowe 1 i 3 maja uczcić w sposób szczególny. Warto przy tym podkreślić, że najprawdopodobniej Tarnów jest jedynym miastem w Polsce, gdzie tak na masową skalę świętują mieszkańcy.

Podobnie jak w minionych latach, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i świąt narodowych (1 i 3 maja), Tarnów inicjuje akcję "Flaga na samochód". Zachęcamy mieszkańców, aby na swoich samochodach i posesjach umieścili biało - czerwone symbole polskości. Flagi dostarcza magistrat.

Podobnie jak w minionych latach, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i świąt narodowych (1 i 3 maja), Tarnów inicjuje akcję „Flaga na samochód”. Zachęcamy mieszkańców, aby na swoich samochodach i posesjach umieścili biało – czerwone symbole polskości. Flagi dostarcza magistrat. Chcemy, aby ulice zabarwiły się na biało – czerwono.

Mowa o Konferencji Państw Stron Konwencji o Zakazie Broni Chemicznej w Hadze, w której wzięło udział 188 państw. Tarnów, jako obecnie jeden z ważniejszych ośrodków realizacji nowatorskich programów dotyczących bezpieczeństwa chemicznego poprzez największą firmę chemiczną w Polsce i jedną z większych w Europie - Grupę Azoty oraz mającą w Tarnowie siedzibę Fundację Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (www.iccss.com.pl), aktywnie uczestniczył w spotkaniach, panelach i konferencjach w tym holenderskim mieście.

Trzy tysiące małych flag do umocowania na antenie samochodowej oraz tysiąc dużych do zawieszenia na domach przygotował dla chętnych z okazji obchodzonego 2 maja Dnia Flagi tarnowski urząd miasta. Można je będzie bezpłatnie odebrać od 29 kwietnia w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz w Tarnowskim Centrum Informacji. Dzień Flagi obchodzony jest od 2004 roku. Święto ma popularyzować wiedzę o symbolach narodowych.

Trzy tysiące małych flag do umocowania na antenie samochodowej oraz tysiąc dużych do zawieszenia na domach przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi tarnowski Urząd Miasta. Władze Tarnowa zachęcają inne samorządy do podchwycenia pomysłu.

Archiwalne