Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Bażant w rydzach, naleśniki z kawiorem czy panierowany rekin, podany w eleganckiej restauracji? ….

…Według danych Tarnowskiego Centrum Informacji, mamy w mieście 50 restauracji, 27 barów, fast foodów i przeróżnych bufetów oraz 29 pizzerii….

Popularny prezenter kręcił w małopolskim mieście jeden z odcinków programu "Polska według Kreta". Bohaterami będą m.in. mali żużlowcy Azotów Tauron Tarnów, cheerleaderki zespołu oraz zawodnik Jakub Jamróg.

Tarnów uważany jest za polski biegun ciepła, dzięki specyficznemu mikroklimatowi notuje się tu najwyższą średnią roczną temperaturę 8,8 st. C, a okres wegetacyjny roślin jest najdłuższy.

Jakoś tak dziwnie się złożyło, że Tarnów znalazł się gdzieś na uboczu głównych szlaków turystycznych. A szkoda, bo to właśnie tutaj można znaleźć pomnik Mickiewicza, który udawał Beethovena, lub mauzoleum zawieszone kilka metrów nad ziemią.

W minioną sobotę w Tarnowie gościła ekipa programu “Polska według Kreta” z Jarosławem Kretem na czele. W Tarnowie filmowano m.in. stare miasto, ratusz z mechanizmem zegarowym, tańce cygańskie i ekspozycję romską w Muzeum Etnograficznym. Ponadto w programie znajdzie się wywiad z mieszkańcami miasta, Park Strzelecki z mauzoleum gen. J. Bema, występ tarnowskich cheerleaderek, sekcja żużlowa, jedna z najwyższych ścian wspinaczkowych w kraju, a także tarnowskie smaki: tertilówka, tarninówka i szpada hetman Jana Tarnowskiego.

W Tarnowie gościła ekipa programu 'Polska według Kreta'. Filmowano m.in. stare miasto, ratusz i ekspozycję romską w Muzeum Etnograficznym. W programie znajdzie się też wywiad z mieszkańcami miasta, Park Strzelecki z mauzoleum generała Józefa Bema, występ tarnowskich cheerleaderek i prezentacja sekcji żużlowej. Tarnów to prawdziwy biegun ciepła, powiedział RDN Małopolska Jarosław Kret...

W minioną sobotę w Tarnowie gościła ekipa programu "Polska według Kreta" z Jarosławem Kretem na czele. Jak informuje dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach, w Tarnowie filmowano m.in. stare miasto, ratusz z mechanizmem zegarowym, tańce cygańskie i ekspozycję romską w Muzeum Etnograficznym.

Nowa atrakcja Tarnowa z układem słonecznym otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie 'Turystyczne Okrycia 2012'. Z ponad stu zgłoszeń z całej Polski tylko dwie atrakcje z Małopolski zostały wyróżnione: tarnowska fontanna i podziemia krakowskiego rynku (w kategorii skanseny i muzea).

Obecność na imprezach turystycznych oraz nowe materiały promocyjne - to tylko niektóre z działań podejmowanych przez Tarnowskie Centrum Informacji tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Na początku marca TCI wzięło udział w największej imprezie turystycznej świata - targach ITB w Berlinie.

W minioną sobotę w Tarnowie gościła ekipa programu „Polska według Kreta". Filmowano m.in. stare miasto, ratusz, tańce cygańskie i ekspozycję romską w Muzeum Etnograficznym. Efekt pracy ekipy będzie można obejrzeć na antenie TVP INFO 15 kwietnia.

Archiwalne