Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Trzy tysiące małych flag, przystosowanych do umocowania na samochodowej antenie, przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Urząd Miasta w Tarnowie - poinformowała w piątek rzeczniczka prezydenta Tarnowa Dorota Kunc-Pławecka.

Według niej, tarnowska akcja "Flaga na samochód" jest jedynym wydarzeniem tego typu w Polsce. W tym roku akcja, organizowana poprzednio w listopadzie z okazji Święta Niepodległości, przeprowadzona zostanie w Tarnowie także w maju.

- Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest wiele: 1 maja to przecież beatyfikacja Jana Pawła II, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja - powiedziała rzeczniczka.

Trzy tysiące małych flag, przystosowanych do umocowania na samochodowej antenie, przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Urząd Miasta w Tarnowie - poinformowała w piątek rzeczniczka prezydenta Tarnowa Dorota Kunc-Pławecka.

Według niej, tarnowska akcja "Flaga na samochód" jest jedynym wydarzeniem tego typu w Polsce. W tym roku akcja, organizowana poprzednio w listopadzie z okazji Święta Niepodległości, przeprowadzona zostanie w Tarnowie także w maju. - Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest wiele: 1 maja to przecież beatyfikacja Jana Pawła II, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja - powiedziała rzeczniczka.

Magistrat przygotował trzy tysiące małych flag, przystosowanych do powieszenia na samochodowej antenie. Można je odbierać w Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7 oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT przy nowej 4

http://www.tarnowianin.com/718_majowe_swieto_akcja_flaga_na_samochod.html

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny zorganizował jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie przerosło oczekiwania, flagi rozeszły się jak świeże bułeczki.

W tym roku flagi rozdawane będą nie tylko w listopadzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, ale również z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest jednak więcej. 1 maja to przecież beatyfikacja Jana Pawła II, następnego dnia, jak wspomniano, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja natomiast Święto Konstytucji.

Magistrat rozdysponował trzy tysiące małych flag, przystosowanych do powieszenia na samochodowej antenie. Można je odbierać w Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7 oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT przy nowej 4.

W tym roku flagi na samochody rozdawane będą mieszkańcom Tarnowa nie tylko w listopadzie, ale także z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Magistrat przygotował trzy tysiące małych flag i już można je odbierać w TCI oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje akcję „Flaga na samochód”. W tym roku flagi rozdawane będą nie tylko w listopadzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, ale również z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej.

Powodów do świętowania i wyeksponowania symbolu polskości jest jednak więcej. 1 maja nastąpi długo oczekiwana beatyfikacja Jana Pawła II, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, a 3 maja Święto Konstytucji.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje akcję „Flaga na samochód”. W tym roku flagi rozdawane będą nie tylko w listopadzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, ale również z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest jednak więcej. 1 maja to przecież beatyfikacja Jana Pawła II, następnego dnia, jak wspomniano, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja natomiast Święto Konstytucji. Magistrat przygotował trzy tysiące małych flag, przystosowanych do powieszenia na samochodowej antenie. Można je odbierać w Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7 oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT przy nowej 4 – informuje tarnowski magistrat.

Wydział marki urzędu miasta po raz kolejny organizuje akcję „Flaga na samochód”. 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a dzień później rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja. - Przy takich okazjach warto zamanifestować dumę z naszych narodowych barw – zachęca do udziału w przedsięwzięciu szefowa wydziału Maria Zawada–Bilik.

O Tarnowie i regionie tarnowskim usłyszą goście odwiedzający w tym roku kilkanaście imprez targowych w Polsce i za granicą. Obecni na nich będą pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji, promujący walory Turystyczne miasta i regionu. Magnesem dla odwiedzających stoiska poszczególnych miast są zwykle degustacje lokalnych przysmaków. Tarnów promuje m.in. „Tarninówkę”.

W drugiej połowie marca, gdy w lasach Warmii i Mazur leżały połacie śniegu, a nocą mróz wciąż ścinał jeziora, w Tarnowie rozkwitały zawilce. Bo Tarnów to polski biegun ciepła.

Mało kto wie, gdzie w Polsce znajduje się najcieplejsze miesjce. Niektórzy uważają, że na Dolnym Śląsku. W kraju najcieplej jednak nie jest wcale we Wrocławiu, lecz w Tarnowie, twierdzi Franciszek Pulit regionalista, geograf i geolog. Polski biegun ciepła znajduje się w Gumiskach, na wzgórzu, na którym stoi pałac Sanguszków.

Archiwalne