Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Jego wąskie uliczki z renesansowymi kamienicami przypominają miasta północnych Włoch. Starówka nie ucierpiała podczas wojny. Gdy zapytano mieszkańców Tarnowa, co powinno być wizytówką ich miasta, wskazali na nią. Ale Tarnów ma wiele pomysłów na przyciąganie turystów – reklamuje się jako najcieplejsze polskie miasto, odbywają się w nim zawody żużlowe, miał tu powstać największy w Polsce pomnik Chrystusa.

Panią Danutę Kostrzyńską wszyscy znają z targów turystycznych i prezentacji regionalnych. Często występuje na stoiskach Tarnowskiego Centrum Informacji i Powiatu Tarnowskiego. W sobotę, 24 kwietnia, podczas XIII Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej zdobyła pierwsze miejsce wśród wystawców.

Biznesmeni, którzy przyjechali do Tarnowa na kilka z jednej z warszawskich firm postanowili wstąpić do restauracji w centrum miasta. Przez 40 minut czekali na kelnera, ale bez skutku. U progu sezonu, w sytuacji, gdy miasto chce przyciągnąć jak największą liczbę turystów, takie podejście to czysta antyreklama. Niemniej jednak miasto jest już gotowe na przyjęcie gości, czekają na nich nowe gadżety, materiały reklamowe, dodatkowe tablice informacyjne na ulicach, miejsca w hotelach oraz bryczka, z której będą mogli podziwiać uroki Tarnowa.

Już od 1 maja Tarnowskie Centrum Informacji dostosuje swoje godziny pracy do potrzeb turystów. Do września punkt informacyjny w siedzibie TCI będzie czynny dłużej, również w weekendy i święta. Jednak zanim wakacje rozpoczną się na dobre, tarnowskie Centrum powinno otrzymać najwyższą kategorię dla tego typu placówek, czyli cztery gwiazdki.

Przez 4 dni największych targów turystycznych rynku francuskiego MAP, które odbyły się w Paryżu w dniach 18 – 21 marca br. na stoisku zorganizowanym przez Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu prezentowały się polskie miasta i regiony: Mazowsze, Małopolska, Śląsk, Pomorze oraz miasta: Warszawa, Kraków, Sopot, Gdańsk, Bielsko-Biała i Tarnów.

Tak tuż przed pogrzebem pary prezydenckiej kształtują się ceny hoteli w Krakowie. Dla przeciętnych obywateli, nie mających znajomych w grodzie Kraka, którzy mogliby ich przenocować to zapora nie do przebycia.

W niedzielę w dniu pogrzebu Prezydenta RP i Jego Małżonki na Wawelu, przewoźnicy kolejowi PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe pociągi, które kursować będą na trasie Tarnów- Kraków częściej niż w dni powszednie. Podróż, która trwa od 60 do 85 minut jest bardzo dobrą alternatywą dla samochodu. Ponadto w związku z oficjalnymi delegacjami najważniejszych głów państw świata oraz licznymi remontami ulic w Krakowie, ograniczeniami w parkowaniu przejazd koleją do centrum Krakowa jest najlepszym rozwiązaniem.

W niedzielę 18 kwietnia, w dniu pogrzebu Prezydenta RP i Jego Małżonki na Wawelu, przewoźnicy kolejowi PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe pociągi, które kursować będą na trasie Tarnów- Kraków częściej niż w dni powszednie.

W niedzielę 18 kwietnia, w dniu pogrzebu Prezydenta RP i Jego Małżonki na Wawelu, przewoźnicy kolejowi PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe pociągi, które kursować będą na trasie Tarnów- Kraków częściej niż w dni powszednie. Podróż, która trwa od 60 do 85 minut jest bardzo dobrą alternatywą dla samochodu.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Tarnowa, przedstawiona została przez Marcina Pałacha, dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji, informacja o stanie przygotowań do tegorocznego sezonu turystycznego. Z raportu dowiadujemy się m.in. jak chętnie byliśmy w ubiegłym roku odwiedzani przez turystów, jaką mamy bazę noclegową oraz jakie działania promocyjne podejmuje TCI.

Archiwalne