Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Na dużą pochwalę zasługuje Tarnowskie Centrum Informacji, które przygotowało wszechstronną informację o walorach kulturowych, przyrodniczych, a także agroturystyce w okolicach tego zabytkowego miasta.

W dniach 21-23 kwietnia miały miejsce Targi Lato 2006 w Warszawie, na których promowało atrakcje turystyczne Województwo Małopolskie. Oferta turystyczne regionu prezentowana była pod następujacymi hasłami:
Małopolska - Odwiedź swoje marzenia,
Tarnów - Biegun ciepła,
Powiat Suski - Podbabiogórze,
Powiat Limanowski - Ostoja natury i zdrowia.

W dniach 21 -23 kwietnia 2006 r. Małopolska brała udział w XI Targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2006 w Warszawie.
Nasz region został wyróżniony za oryginalne i profesjonalne stoisko targowe w konkursie "Kryształowe Słońce". Oferta turystyczne regionu prezentowana była pod następujacymi hasłami:
Małopolska - Odwiedź swoje marzenia
Tarnów - Biegun ciepła
Powiat Suski - Podbabiogórze
Powiat Limanowski - Ostoja natury i zdrowia

Herbatka z Tarnowa cieszy się coraz większą popularnością. W Tarnowie kolejne lokale proponują swoim gościom spróbowanie "tarnowskiego smaku. Herbata była "rozchwytywana" na targach w Budapeszcie i Berlinie. W najbliżsych dniach będzie promować Tarnów na targach turystycznych w Barcelonie.

Kiedyś była płyta CD i piosenka o Tarnowie, dziś mamy herbatę "Tarninówkę" i reklamy w gazetce LOT-u, rozdawanej w samolotach tej linii. Czy Tarnów jest dobrze promowany? Sam prezydent wystawiłby za działalność promocyjną miasta jedynie mocną czwórkę. Powód? - wciąż za mało pieniędzy przeznaczonych na ten cel.

UTAZAS 2006 w Budapeszcie to największa impreza targowa na Węgrzech. Przed zbliżającym się sezonem turystycznym zaprezentowano tam walory turystyczne Tarnowa.

..."Nie macie pojęcia jak ja zawsze lubiłem jeździć do Tarnowa" - słowa te Jan Paweł II wygłosił do tarnowskiej młodzieży w Tarnowie, w czerwcu 1987 roku, podczas swojej III pielgrzymki do Polski. Powodem odwiedzin papieża była beatyfikacja urodzonej w okolicy, niewinnie zamordowanej w wieku 16 lat przez rosyjskiego żołnierza, podczas I wojny światowej Karoliny Kózki. Msza św. beatyfikacyjna w Tarnowie odbyła się z udziałem miliona wiernych. Bł. Karolina Kózka została patronką młodzieży.

Archiwalne