Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

W Zespole Pałacowo-Parkowym w Brniu zakończył się kolejny etap modernizacji zabytkowego obiektu. O zrealizowanych pracach i planach na przyszłość opowiada wicestarosta dąbrowski, Krzysztof Bryk.

Czy wiesz, że kusza wałowa miotała strzały o masie nawet 3 kg na dystans do 500 metrów? Dziesiątki militarnych ciekawostek można poznać na terenie Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Co najważniejsze – grodzisko wyposażono w militaria, pochodzące ze średniowiecza, jak i bardziej współczesnych czasów.

„Współpraca kluczem rozwoju Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska” – takie hasło przyświecało spotkaniu zorganizowanemu przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała z siedzibą w Zakliczynie.

… Marcin Pałach, Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji i jednocześnie Prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej wygłosił prezentację dotyczącą działań informacyjno-promocyjnych, skierowanych do turystów oraz poruszył temat możliwości podjęcia współpracy z LOT-ami woj. małopolskiego, czego dobrym przykładem są aktywności inicjowane przez członków sieci z subregionu tarnowskiego z Tarnowską Organizacją Turystyczną…

„Współpraca kluczem rozwoju Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska” – takie hasło przyświecało spotkaniu zorganizowanemu przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała z siedzibą w Zakliczynie.

Za nami konferencja turystyczna pn. „Sieciowanie produktu turystycznego w ramach Źródlanego Szlaku”. Spotkanie odbyło się w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej z inicjatywy Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Efekty? Wiele ważnych dyskusji, wniosków, ale i pytań dotyczących przyszłości Źródlanego Szlaku, czyli przedsięwzięcia o

Ogromnej skali inwestycji – całkowitą wartość wszystkich elementów Źródlanego Szlaku szacuje się na ok. 80 mln złotych (obecnie zaplanowane inwestycje realizują trzy gminy: Pleśna, Gromnik i Ciężkowice, w projekt zaangażowane są także Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i Tarnowska Organizacja Turystyczna).

Dziennikarki z ukraińskich gazet i portali odwiedziły Tarnów. Zwiedziły między innymi ratusz, katedrę i muzeum diecezjalne oraz tarnowskie stare miasto. Na ich trasie znajdą się też Kraków i Wrocław. Wizytę zorganizowało przedstawicielstwo Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie we współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną i Tarnowskim Centrum Informacji.

…w 2019 roku po raz 36 odbędzie się też wieloetapowy, międzynarodowy Karpacki Wyścig Kurierów (Carpathian Couriers Race), ustanowiony dla upamiętnienia kurierów Polskiego Państwa Podziemnego. Patronem obecnej edycji wydarzenia jest jeden z nich – profesor Wacław Felczak (1916–1993). W zawodach mogą startować kolarze w wieku do 23 lat. Poszczególne etapy organizowane są na terenie Polski (w tym roku na trasach Połaniec – Tarnów, Tarnów – Nowy Sącz i Oświęcim – Jabłonka) …

Małopolska zaskakuje wielką różnorodnością smaków, tradycji, obrzędów i krajobrazów. Jest też regionem silnie zróżnicowanym pod względem etnicznym. Jej wyróżnikiem są skarby kultury i natury oraz niezwykli ludzie od stuleci pielęgnujący barwne lokalne zwyczaje i folklor….

Pochodzący z Tarnowa młody warszawski naukowiec związany ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego Ryszard Najman, który był gościem Pulsu Regionu, wylicza mocne i słabe strony miasta pod Górą św. Marcina.

Dobra informacja dla biegaczy, którzy w deszczowe i zimowe dni nie lubią trenować pod chmurką.

Archiwalne