Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Celem artykułu jest omówienie problemu związanego z jakości w regionalnych sieciach informacji turystycznej (it). Analizie poddane zostały zwłaszcza procedury doskonalenia obsługi turysty. 

O udziale Tarnowa w Światowych Dniach Młodzieży mówi prezydent miasta Roman Ciepiela.

W WSD w Tarnowie odbyła się konferencja "Obiekty sakralne - budowa, renowacja, wyposażenie i zabezpieczenie obiektów sakralnych".

Feel oraz Maja i Andrzej Sikorowscy zagrają 20 stycznia, by pomóc leczyć ciężko chore dzieci w podtarnowskiej gminie.

Od godz. 17:00 20 stycznia grać będą dla publiczności Andrzej i Maja Sikorowscy oraz Feel. Całkowity dochód z koncertu wspomoże chore dzieci z terenu gminy.

Na renowacje szlaków, kampanie społeczne o bezpiecznym wypoczynku i tworzenie nowych marek turystycznych pójdą pieniądze z konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zadań publicznych

31 marca o godz. 17:00 rusza druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", organizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Potrwa tylko do północy 2 kwietnia. Celem akcji jest prezentacja ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z rodzimych atrakcji i usług turystycznych, również poza głównymi sezonami zimowym i wakacyjnym.

Po raz drugi Polska Organizacja Turystyczna organizuje akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, której celem jest prezentacja ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z rodzimych atrakcji i usług turystycznych, również poza głównymi sezonami – zimowym i wakacyjnym. W tym roku akcja ruszy 31. marca o godzinie 17.00 i potrwa do północy 2. kwietnia.

"Kiedy przyjdzie wiosna?" to jedno z częstszych pytań, które zadajemy sobie w marcu, wyczekując z utęsknieniem słonecznych dni i pierwszych pąków na drzewach. Odpowiedź zna Marcin Nowak, autor kanału geograficznego "Motyl i Globus".

Również w tym roku Tarnów i region promowały się na ważnej imprezie – berlińskich targach turystycznych ITB. Tym razem postawiono na turystykę rowerową, która już jest dość mocną stroną regionu, a po zrealizowaniu kilku projektów będzie jeszcze mocniejszą. W Berlinie zachęcano Niemców do skorzystania z lokalnych szlaków rowerowych.

Archiwalne