Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Trwające upały nie zaskakują klimatologów. Podkreślają oni, że notowane w ostatnich dniach temperatury są uciążliwe, ale nie rekordowo wysokie, bo wyższe były notowane jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W ostatnich latach obserwujemy jednak nagromadzenie bardzo ciepłych okresów letnich – wysokie temperatury utrzymują się kilka lub kilkanaście dni. Do tego jednak musimy zacząć się przyzwyczajać.

Tarnowskie Centrum Informacji Turystycznej jest silnym graczem w corocznych konkursach na Najlepsze Polskie Centrum „it". W 2012 r. zajęło I miejsce (ex quo z WCIT w Olsztynie) w kategorii centrów i punktów czterogwiazdkowych w VIII edycji Konkursu; w 2010 r. – I miejsce w kategorii centrów czterogwiazdkowych w VI edycji Konkursu; w 2008 r. - I miejsce w kategorii miast powyżej 75. tys. mieszkańców w IV edycji Konkursu; w 2006 r. - II miejsce w II edycji Konkursu.

W związku z remontem ul. Mickiewicza i zmianie organizacji ruchu w okolicy, parking dla autokarów z ul .Goldhammera obok PWSZ jest przeniesiony na nieczynny przystanek przy przejściu podziemnym na ul. Mickiewicza – pl. Sienkiewicza (20 m dalej po drugiej stronie). Dojazd do i z parkingu ilustruje załączony plan centrum Tarnowa.

Po raz kolejny Tarnów uczestniczył w największych na świecie Targach Turystycznych w Berlinie, ITB. Czy warto jeździć na tego rodzaju imprezy? Czy to się opłaca?

750 wystawców z 70 krajów wystawia się w Wiedniu Międzynarodowych Targach Turystycznych Ferien-Messe 2014. Są wśród nich polskie samorządy. Na tych najbardziej prestiżowych targach turystycznych w Austrii promują się między innymi: Warmia i Mazury, Małopolska z Krakowem, Częstochową oraz Wieliczką, Śląsk i Podkarpacie z ofertą aktywnego wypoczynku.

Tarnów, Małopolskie

W drugim co do wielkości mieście Małopolski pierwsze ślady obecności człowieka sięgają epoki kamienia łupanego, a lokalne znaleziska archeologiczne odsłaniają wielowiekową ciągłość osadnictwa i reprezentują wszystkie najważniejsze kultury epoki prehistorycznej. W połowie IX wieku na zboczu położonej na południowych peryferiach dzisiejszego miasta Góry św. Marcina powstało słowiańskie grodzisko związane z ekspansją plemienia Wiślan.

Po raz kolejny miasto promowało się na największych targach turystycznych na Świecie - ITB w Berlinie! Podobnie, jak w latach ubiegłych tak i tym razem Tarnów promował się obok Krakowa na wspólnym stoisku Małopolski w ramach stoiska narodowego organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. W tym roku największą atrakcją regionalnego stoiska był Małopolski Camper przyozdobiony czerwonymi koralami.

W magazynie "W podróży", możemy znaleźć ciekawe artykuły o Tarnowie. Na stronie 24 Tarnów, przedstawiony jest jako jedno z 10 miejsc w Polsce, które warto zwiedzić zimą, a na stronie 39 Tarninówka znalazła się w gronie 10 produktów regionalnych, których koniecznie należy spróbować zwiedzając dane miejsce!

W magazynie "W podróży", możemy znaleźć ciekawe artykuły o Tarnowie. Na stronie 24 Tarnów, przedstawiony jest jako jedno z 10 miejsc w Polsce, które warto zwiedzić zimą, a na stronie 39 Tarninówka znalazła się w gronie 10 produktów regionalnych, których koniecznie należy spróbować zwiedzając dane miejsce!

16 stycznia na uroczystej gali w hotelu Park Inn by Radisson, zostały wręczone nagrody Mobile Trends Awards 2013. ALTCONNECT wraz z Tarnowską Organizacją Turystyczną był nominowany w kategorii "Aplikacja mobilna – podróże i komunikacja" za projekt "Tarnów. Architektura drewniana".

Archiwalne