Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie hity
Tarnów po raz trzeci promował swoje walory turystyczne na świata ITB w Berlinie. Oferta turystyczna miasta i regionu tarnowskiego gościła obok Krakowa na stoisku Małopolski. Tarnów promował przede wszystkim Stare Miasto jako Perlę Renesansu, wielokulturowość (ślady współistnienia Żydów, Cyganów, Węgrów i Ukraińców) oraz Muzeum Diecezjalne ze swoimi zbiorami pochodzącymi z kościółków rozsianych po całej wschodniej i południowej Małopolsce.

Nietypową pamiątką z Tarnowa może się wkrótce stać ... herbata. Według kronikarza Jana Długosza, nazwa miasta pochodzi od krzewów tarniny, gęsto porastających górę św. Marcina. Założyciel miasta wybudował zamek wśród tarniny.

Już w dwunastu miejscach w Tarnowie można się napić herbaty z tarniny. Do lokali proponujących "Tarninówkę" dołączyła właśnie Restauracja w Hotelu "Cristal Park", Restauracja "BombayMusic" oraz Pub Basteja. "Tarninówka" chętnie kupowana jest na prezenty np. dla znajomych w USA, Anglii, Niemczech czy Australii. Codziennie do Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku 7 przychodzą mieszkańcy, turyści i proszą o herbatę. Opakowanie z 20 saszetkami można kupić za 4 złote. Jak każdą herbatę owocową trzeba ją parzyć długo od 10 do 15 minut. Można ją słodzić sokiem malinowym.

W Budapeszcie w dniach 16-19.03 2006 odbyły się największe na Węgrzech targi turystyczne UTAZAS. Stoisko polskie zajmowało powierzchnię 96 m2, na której prezentowało się 15 wystawców. Wśród wystawców z regionu Małopolski byli: Miasto Kraków, Województwo Małopolskie, Miasto Tarnów, Orbis Kraków, Biuro Top Travel Servicez , Mazurkas Travel oddział w Krakowie, Biuro Usług Turystycznych Info-Tour, Biuro Zakopane, Hotel Start, Hotel Krakus.

W dniach 16-19. 03. w Budapeszcie, odbyły się największe targi turystyczne na Węgrzech - UTAZÁS 2006. Targi odbywają się na terenach targowych Hungexpo o powierzchni 19000 m2. W największym pawilonie, na powierzchni 2 274 m2, znajdowały się stoiska wystawców zagranicznych z 49 krajów oraz touroperatorów organizujących wyjazdy zagraniczne, w pozostałych pawilonach prezentowały się regiony węgierskie oraz biura organizujące turystykę krajową - łącznie w targach wzięło udział 900 podwystawców.

Tarnów po raz trzeci promował swoje walory turystyczne na największej imprezie targowej świata ITB 2006 w Berlinie. Na stoisku Małopolski obok Krakowa odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyczną Tarnowa i regionu tarnowskiego.

Tarnów po raz trzeci promował swoje walory turystyczne na największej imprezie targowej świata ITB 2006 w Berlinie. Na stoisku Małopolski obok Krakowa odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyczną Tarnowa i regionu tarnowskiego.

Tarnów można zwiedzać ze... słuchawkami na uszach. Tarnowscy historycy stworzyli audioprzewodnik po mieście w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej (trwają prace nad niemiecką i francuską).

Czy promocja przełoży się na zainteresowanie turystów? To pytanie zadają sobie z pewnością pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji. Jak zwykle przed sezonem uczestniczą oni bowiem w targach turystycznych w całej Europie.

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP wraz z Krynicką Organizacją Turystyczną wzięło udział w warsztatach - spotkaniu z touroperatorami niemieckimi. W konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną, znani Niemcy opowiadali o atrakcyjności naszego kraju, wśród nich gwiazdą był Stefen Moller, który zabawiał gości opowieściami o swoim sentymencie do Polski. Podkreślano łatwą dostępność komunikacyjną Krakowa i rozwój połączeń lotniczych. Osobnym tematem były uzdrowiska polskie i ich konkurencyjność.

Archiwalne