Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Podsumowaniu efektów wspólnych przedsięwzięć w ubiegłym roku i koordynacji planów na ten rok, służyło spotkanie przygotowane przez Departament Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej z przedstawicielami regionalnych organizacji turystycznych i Forum Informacji Turystycznej.

Gościem Tarnowskiej.tv była Maria Zawada-Bilik z Wydziału Komunikacji Społecznej UMT, koordynatorka Specjalnego Zespołu Miejskiego na czas ŚDM.

Znamy już zwycięzców konkursu „Tarnów pełen blasku”. Przez kilka zimowych wieczorów komisja konkursowa dokumentowała i oceniała zgłoszone ekspozycje. Na nagrody rozdysponowano łącznie ponad 11 tysięcy złotych. 

Od kilku tygodni w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach czynne jest stoisko z upominkami związanymi z gminą Wierzchosławice oraz regionem tarnowskim. Mieszkańcy oraz goście Centrum Kultury Wsi Polskiej mogą zakupić rozmaite gadżety – korale małopolskie, korale tarnowskie, herbatę tarninówkę oraz świece z herbem Wierzchosławic (wykonane z prawdziwego wosku pszczelego), a już wkrótce dostępne będą kartki pocztowe i eko-gadżety z motywami nawiązującymi do gminy Wierzchosławice. Na turystów korzystających z pokoi gościnnych w Centrum Kultury Wsi Polskiej czekają również bezpłatne materiały informacyjne na temat regionu i Małopolski, przekazane przez Tarnowskie Centrum Informacji Turystycznej.

Aby dostać darmową saszetkę herbaty Traninówka oraz forder o atrakcjach turystycznych Tarnowa, wyślij e-mail na adres centrum@turystyka.tarnow.pl w tytule wpisując: „Chcę poznać „Tarnowski Smak”. W treści należy wpisać swój adres zamieszkania i odpowiedź w 3 zdaniach na pytanie „Dlaczego chcesz przyjechać do Tarnowa?”.

Hej czy znacie może Tarnowskie smaki słynące w całej Polsce. Bo jeśli nie to wam dzisiaj o nich opowiem.
Herbatkę Tarninówkę poleca się osobom wyczerpanym, pracującym umysłowo. Reguluje przemianę materii i pracę żołądka, oczyszcza organizm z toksyn. 

W Tarnowie zachował się układ urbanistyczny z okresu lokacji (XIV w.) z czworobocznym, nieregularnym rynkiem. Renesansowy ratusz (pierwotnie gotycki, parterowy, z XV w., znacznie rozbudowany na początku XVI w. i ponownie w połowie XVI w.) jest dziełem polskiej architektury świeckiej z tego okresu. Wokół rynku i przy przyległych ulicach zachowały się renesansowe kamienice (z drugiej połowy XVI w.). Po 1945 r. przeszły remont (m.in. zrekonstruowano ich attyki). No to zapraszam na szybki spacer (już tradycyjnie u mnie zaczynam od uliczki odchodzącej od rynku:))

No to chodźmy:) 

Aby dostać materiały promocyjne oraz 2 herbatki z Tarniny należy napisać maila na adres tarnowskismak@tarnow.travel wraz z tytułem „Chcę poznać „Tarnowski Smak” oraz krótką odpowiedzią w 3 zdaniach na pytanie – dlaczego chcesz przyjechać do Tarnowa oraz podać swój adres tradycyjnej poczty.

 

Aby dostać materiały promocyjne oraz 2 herbatki z Tarniny należy napisać maila na adres tarnowskismak@tarnow.travel wraz z tytułem „Chcę poznać „Tarnowski Smak” oraz krótką odpowiedzią w 3 zdaniach na pytanie – dlaczego chcesz przyjechać do Tarnowa oraz podać swój adres tradycyjnej poczty.

Archiwalne