Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

"Wróciłam z kreatywnego weekendu, który spędziłam w pięknym mieście.
Tarnów zauroczył mnie i moją córkę wyjątkowo zadbanymi kamienicami. Rynek prezentuje się okazale, a zagłębiając się dalej w kręte uliczki można również dostrzec ich urok."

Na Szlaku Renesansu Małopolski nie może zabraknąć miasta, dla którego właśnie ten okres historii był czasami najwiekszej prosperity. Mowa oczywiście o Tarnowie, a w szczególności o jego starówce określanej mianem „perły polskiego renesansu“.

"Perła Renesansu" - tak o tarnowskiej Starówce mówią wybitni znawcy sztuki. Tarnów w okresie Renesansu był jednym z najpiękniejszych miast w Polsce.

"Relacja z wycieczki:

Tarnów mnie zauroczył, wspaniałe miasto, nie na darmo nazywa się je "Perłą "Renesansu". Nie tylko cudny Ratusz tu zachwyca, ale dziesiątki pięknych kamienic i to nie tylko w Rynku. Na głównym placu poza Ratuszem najbardziej spodobały mi sie kamienice podcieniowe."

Relacja z wycieczki rowerowej, na trasie również Tarnów:

Więcej na: http://shem.bikestats.pl/c,4454,powyzej-100-km,2.html

Rozstrzygnięto II edycję konkursu „Tarnów pełen blasku”. O nagrody za najładniejsze oświetlenia świąteczne rywalizowały firmy, instytucje, szkoły, przedszkola oraz osoby prywatne. Do tegorocznej edycji, w której pula nagród przekroczyła 6 tys. zł, zgłosiło się ponad 40 uczestników. - See more at: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Najladniejsze-oswietlenia-nagrodzone#sthash.6pYtnNbJ.dpuf

Uważam, że prowadzenie punktów it, które jest zadaniem własnym samorządów, powinno obejmować także sprzedaż pamiątek czy nawet usług turystycznych. Ważne aby it zawierała całą bazę. W przypadku prywatnych punktów dopuszczalna jest pewna selektywność w doborze treści, jednak może budzić to obawy co do rzeczowej oceny danego obiektu.

Budynek tarnowskiego dworca kolejowego najpierw wypiękniał, a potem opustoszał. Z kilku kas biletowych zostały dwie, zniknął punkt informacji turystycznej, nie ma już księgarni, zlikwidowane zostały sklepiki. Pusto i głucho. Co jest powodem?

Jedno z najmniej docenianych miast w Polsce  – tak portal Wirtualna Polska zatytułował artykuł dotyczący Tarnowa. Publikacja tego materiału to pokłosie wizyty w mieście ekipy telewizji  TVN, która zrealizowała tu jeden z odcinków programu „Tanie podróżowanie. Pora na Polskę”. Autor podkreśla walory Tarnowa będące świadectwem wielowiekowej historii, która sięga czasów piastowskich. Jako miejsce warte odwiedzenie rekomenduje m.in. cmentarz żydowski czy plac targowy „Burek”. 

Archiwalne