Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na swój regionalny portal turystyczny www.it.tarnow.pl. Niedawno rozbudowany został o dwie fotogalerie: miasta i regionu - łącznie 250 zdjęć wykonanych o różnych porach dnia i roku. Autorem wszystkich zdjęć oraz twórcą galerii jest pracownik Tarnowskiego Centrum Informacji -- Krzysztof Gzyl. To jednak nie wszystkie nowości...

Mediolan, Berlin, Paryż, Barcelona, Veszprem oraz Budapeszt oraz Katowice, Warszawa, Gdańsk, Łódź i Kraków - tej wiosny na rekordowej ilości targów turystycznych będzie promowany Tarnów i ziemia tarnowska. Wszystko po to, aby wzmocnić markę "Tarnów" i zachęcić turystów do odwiedzenia najcieplejszego miejsca w Polsce, "Perły Renesansu".

Mediolan, Berlin, Paryż, Barcelona, Veszprem oraz Budapeszt - to za granicą, a w kraju w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Krakowie - tej wiosny na rekordowej ilości targów turystycznych będzie promowany Tarnów i ziemia tarnowska.

Spotkanie Zespołu Roboczego ds. Informacji Turystycznej oraz Zarządu Forum Informacji Turystycznej dotyczyło trzech kwestii - obchodów 45-lecia informacji turystycznej w Polsce (ustalono, że odbędą się jesienią w Warszawie),budowy wojewódzkich centrów informacji turystycznej oraz kategoryzacji centrów informacji turystycznej.

Dzięki umowie z Małopolską Organizacją Turystyczną, Urzędem Miasta Krakowa oraz Małopolskim Urzędem Marszałkowskim, przy dofinansowaniu Polskiej Organizacji Turystycznej, koszty promocji zagranicznej miasta i regionu będą niższe niż w poprzednich latach, co umożliwi udział w większej liczbie imprez targowych.

Mediolan, Berlin, Paryż, Barcelona, Veszprem oraz Budapeszt - to za granicą a w kraju w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Łodzi i w Krakowie - tej wiosny na rekordowej ilości targów turystycznych będzie promowany Tarnów i ziemia tarnowska. Wszystko po to, aby wzmocnić markę "Tarnów" i zachęcić turystów do odwiedzenia najcieplejszego miejsca w Polsce, "Perły Renesansu".

Ażurowe jajo z herbem Tarnowa autorstwa Doroty Pacanowskiej zostało wyróżnione w piątej edycji konkursu "Pamiątka turystyczna z regionu" organizowanego przez Polska Organizację Turystyczną. Tarnowska pamiątka wykonana jest ręcznie z wydmuszki jajka gęsiego przez wywiercenie otworów w skorupce. W nietuzinkowy sposób promuje ono miasto, jego historię oraz twórców.

W dniach 10-11 maja 2008 r. znany ośrodek jeździecki Roleski Ranch w Starych Żukowicach będzie gościł drugą edycję największych zawodów reiningowych
w Polsce - Roleski 4 Spins. Są to jedyne w Polsce zawody uznane oficjalnie przez National Reining Horse Association USA.

Obwodnica tak, ale inaczej. Jest nowa propozycja połączenia planowanej autostrady A4 z Tarnowem. Zakłada ona pominięcie kosztownego - zdaniem ministerstwa - łącznika biegnącego przez gminę Wierzchosławice. Ten sam efekt możemy uzyskać taniej i łatwiej - wyjaśnia wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak.

Jeden z najważniejszych młodych artystów zaprojektuje plakat 22-ej Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Mowa o Wilhelmie Sasnalu, który po długich namowach zgodził się włączyć w to przedsięwzięcie.

Archiwalne