Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

O projekcie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej w Gromniku.

W Brniu (gm. Olesno, powiat dąbrowski) w Zespole Dworsko-Parkowym powstała stanica turystyczna. To wszystko dzięki staraniom władz powiatu i przy wsparciu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Na stanice zaadaptowano zabytkowy spichlerz. To miejsce w pełni przystosowano w taki sposób by turysta mógł odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie regionu.

 

Grodzisko i Wzgórze Zamkowe w Czchowie będą mocnym punktem na mapie turystycznej od nowego sezonu. W najbliższym otoczeniu popularnej Baszty dzięki staraniom władz Czchowa i projektowi partnerskiemu którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna wybudowano budynek zamkowy mieszkalny, powstała też wieża bramna, a grodzisko zostało zagospodarowane o nowe obiekty dla turystów, którzy na miejscu zobaczą repliki ciężkiego uzbrojenia z okresu XVI-XX wieku.

Wywiad przeprowadzono dnia 15 marca 2016 r.

Budowa i przebudowa dróg i chodników na terenie powiatu dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, dofinansowanie rozwoju oświaty (w tym zwłaszcza szkolnictwa zawodowego) oraz liczne zadania związane z opieką zdrowotną i poprawą komfortu pacjentów korzystających z dąbrowskiego szpitala – te zadania zdominowały zeszłoroczny i bieżący budżet powiatu dąbrowskiego.

Trwają prace remontowo-budowlane przy spichlerzu, który z opustoszałego przez wiele lat obiektu, powoli zmieni się w nowoczesną stanicę turystyczną. To już kolejna inwestycja realizowana przez samorząd Powiatu Dąbrowskiego w breńskim parku.

Dąbrowski samorząd powiatowy, obok jedenastu innych samorządów terytorialnych – beneficjentów MRPO, przyczynia się do Wzrostu atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej subregionu tarnowskiego realizując projekt unijny, a w ramach tego ratując zabytkowy obiekt i nadając mu charakter użytkowy.

Niszczejący budynek zabytkowego spichlerza w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu (pow. dąbrowski) przeszedł totalną metamorfozę. Dzięki pozyskanym wspólnie przez Powiat Dąbrowski oraz Tarnowską Organizację Turystyczną środkom w wysokości blisko 1,5 mln zł, niszczejący obiekt został zaadaptowany na nowoczesną stanicę turystyczną.

Ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i stroiki, ale także tradycyjne produkty: chleby, wędliny, aromatyczne chałwy czy miody. To wszystko można kupić podczas kiermaszu świątecznego na tarnowskim Rynku.

Całkiem niedawno, 20 minut od Tarnowa w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska powstała drewniana wieża widokowa, która daje turystom możliwość oglądania Tatr. Budowla znajduje się na szczycie Golgota 395 m n.p.m. skąd możemy oglądać bardzo malownicze widoki. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność turystyczną subregionu tarnowskiego. Wieżę widokową odwiedziliśmy wracając z Tuchowa z II Festiwalu Podróżników 17.12.2018.

Archiwalne