Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Jedno miasto - trzy kultury: polska, romska oraz żydowska. Do tego Dunajec i początek Karpat. Takie cuda tylko w Tarnowie. Jak długo jedzie się z Warszawy do Tarnowa? Co można zobaczyć w Bazylice katedralnej w Tarnowie i Tarnowskim Muzeum Etnograficznym?

Jedno miasto - trzy kultury: polska, romska oraz żydowska. Do tego Dunajec i początek Karpat. Takie cuda tylko w Tarnowie. Jak długo jedzie się z Warszawy do Tarnowa? Co można zobaczyć w Bazylice katedralnej w Tarnowie i Tarnowskim Muzeum Etnograficznym? Dla Dzień Dobry TVN sprawdzał to Jakub Porada. Czy musiał odpocząć po tańcu z pięknymi Romkami? Udało mu się zrobić tarninowe korale?

 

W Tarnowskim centrum Informacji w cenie 12 zł brutto jest do kupienia najnowszy przewodnik po Tarnowie i regionie "Tarnów i okolice. Szlakiem tajemnic i ciekawostek" autorstwa Wiesława Ziobry.Autor w nieco inny sposób opisuje Tarnów i region tarnowski. Przewodnik również oprowadza po znanych miejscach, lecz w zmieniony sposób. Publikacja stroni od encyklopedycznej wiedzy, na interesujące miejsca i obiekty spogląda przez pryzmat związanych z nimi niezwykłych historii, ciekawostek i osobliwości. Opisuje rzeczy nieznane, mniej znane albo zapomniane. Publikację wydało Stowarzyszenie Regionalny Dom Medialny a pomoc okazali: Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Marki Miasta, Tarnowskie Centrum Informacji oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Oficjalnie zakończono projekt rozbudowy smartSAD - bezpłatnej aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce obejmująca 100 najważniejszych atrakcji turystycznych Tarnowa i regionu w tym wszystkie 46 obiekty drewniane.

Do księgarń trafia nowy przewodnik po Tarnowie i okolicach. Swoim zasięgiem obejmuje miasto i powiat. Różni się on od dotychczasowych nie tylko formą. Publikacja jest „multimedialna” – po zeskanowaniu znajdujących się tam kodów QR dowolnie można oglądać – choćby za pomocą smartfonu – panoramy, filmy i dodatkowe zdjęcia. Autorem przewodnika jest nasz redakcyjny kolega Wiesław Ziobro. …ponadto zamieszczony w nim został, we współpracy z TCI, najbardziej aktualny informator turystyczny…

 

W Tarnowskim Centrum Informacji jest już do kupienia najnowszy przewodnik po Tarnowie i regionie "Tarnów i okolice. Szlakiem tajemnic i ciekawostek". Autorem przewodnika jest Wiesław Ziobro.

Ponad czterdziestu pracowników centrów informacji z całej Polski oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej przyjechali do Tarnowa. Uczestnicy dwudniowego forum omawiali najważniejsze wyzwania związane z organizacją turystyki.

W Tarnowskim Centrum Informacji w cenie 12 zł brutto jest do kupienia najnowszy przewodnik po Tarnowie i regionie "Tarnów i okolice. Szlakiem tajemnic i ciekawostek" autorstwa Wiesława Ziobry.
Pełna treść wiadomości na: http://www.it.tarnow.pl/index.php/Atrakcje/Aktualnosci/Tarnow-i-okolice.-Szlakiem-tajemnic-i-ciekawostek

W Tarnowskim centrum Informacji w cenie 12 zł brutto jest do kupienia najnowszy przewodnik po Tarnowie i regionie "Tarnów i okolice. Szlakiem tajemnic i ciekawostek" autorstwa Wiesława Ziobry.

Po otwarciu odcinka autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy można spotkać się z opinia, że Tarnów będzie teraz często omijany, a na nowej drodze najbardziej zyska Rzeszów. Chodzi także o turystów, którzy przemieszczają się tą trasą. Aby zapobiec takiej sytuacji, miasto od dłuższego czasu zabiega o to, by mogło na A4 pozostawić znaki informacyjne o swoich największych atrakcjach. Wreszcie się to uda a główną przeszkodą były dotychczas niejednoznaczne przepisy prawne.

Archiwalne