Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Dla tych, którzy pierwszy dzień świąt spędzili za stołem – aktywna rozrywka
Spacer do żywej szopki u o. Bernardynów lub jazda na łyżwach. Takie atrakcje czekają na turystów, którzy w okresie świątecznym zawitają do Tarnowa.

Osoby niewidome i słabo widzące mogą poznac wybrane atrakcje turystyczne Małopolski. To zasługa dotykowych przewodników, map i pocztówek głosowych przygotowanych przez samorząd województwa w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystyczne j (MSiT). Dziś na specjalnej konferencji prasowej w krakowskim punkcie MSiT prezentowano pomoce dla niepełnosprawnych.

Nasze miasto jako miejsce pełne niezwykłych świątecznych atrakcji, nasz dworzec w reklamie jogurtów. Promocja miasta nabiera rozpędu i zatacza coraz szersze kręgi.

Tarnów znalazł się w gronie stu miast z całego kraju, które będą mogły walczyć o tytuł najpiękniej przystrojonego na święta miasta w Polsce.

TARNÓW. Jak podaje Tarnowskie Centrum Informacji, Danone, znany na świecie producent przetworów mleczarskich, chce nakręcić na tarnowskim dworcu reklamę swoich wyrobów . Przy okazji może na tym skorzystać promocyjnie miasto.
Z pierwszych doniesień wynika, iż firma poszukiwała w Polsce do zdjęć okazałego dworca.

Małopolski System Informacji Turystycznej to nowoczesny system IT zintegrowany w warstwie analogowej i cyfrowej, realizowany w partnerstwie z 25 gminami i powiatami z Małopolski. Został on uruchomiony w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013: Oś priorytetowa 3.

Wyłoniono laureatów prestiżowego plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Impreza odbyła się w ramach Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do kolejnej internetowej zabawy. Tarnów znalazł się w gronie stu miast z całego kraju, które będą mogły walczyć, najpierw, o tytuł najpiękniejszego miasta województwa, a w finale o tytuł najpiękniej przystrojonego na Święta miasta w Polsce.

Udaną prezentacją Tarnowa rozpoczął się cykl promocji polskich miast w Pradze. Na zaproszenie Instytutu Polskiego, w stolicy Czech odbyła się promocja tarnowskiej oferty kulturalnej i turystycznej. Prezentację miasta pod Górą Św. Marcina rozpoczęła konferencja prasowa w której wzięło udział blisko 20 czeskich dziennikarzy. Pierwszym efektem spotkania jest artykuł o Tarnowie na czeskim portalu turystika.cz: http://www.turistika.cz/clanky/tarnov-prvni-vlastovka-z-polska. Walory turystyczne i kulturalne Tarnowa prezentowali: Dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada-Bilik oraz Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji – Marcin Pałach.

Tarnowskie Centrum Informacji, jako jedyna instytucja turystyczna w Polsce oraz Negri Fitness Klub z Tarnowa otrzymały tytuł „Miejsce Przyjazne Przyszłej Mamie”. Tylko 10 miejsc (2 instytucje oraz 8 placówek komercyjnych) otrzymało ten prestiżowy tytuł.

Archiwalne