Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza dnia 5 stycznia 2011 r. o godz. 16:30 do sali konferencyjnej Tarnowskiego Centrum Informacji, Rynek 7 na spotkanie wszystkich zainteresowanych członkostwem w stowarzyszeniu. Głównym celem Lokalnej Organizacji Turystycznej jest kreowanie, promowanie pozytywnego i atrakcyjnego wizerunku regionu tarnowskiego a także wspieranie rozwoju turystyki.

Tarnowskie Centrum Informacji zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Czysty Biznes 2010” w kategorii: „produkt i usługa w turystyce”. Coroczny konkurs organizowany jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Ministra Rozwoju Regionalnego.

Ponad 100 prac wypłynęło na konkurs „RPO w twoich oczach”, ogłoszony przez marszałka Dolnego Śląska. Konkurencja była więc ogromna, tym milej poinformować, że opublikowany na naszych łamach tekst Marka Perzyńskiego „Niezwykły park w Bukowcu znów odzyskuje blask” zdobył III miejsce w kategorii reportaż. Były brawa, przelew na konto i dyplom.

Możliwość zakupu wyrobów regionalnych, występy kolędników oraz koncert, który zaskoczy swoją różnorodnością to atrakcje przewidziane na Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się w najbliższą środę.

Jak już informowaliśmy, miejska instytucja kultury przenosi swoją działalność w nowe miejsce. - Towarzyszyć jej tam będzie punkt informacji turystycznej, który ma być wizytówką Tarnowa dla gości odwiedzających nasze miasto – mówi dyrektor TCI Marcin Pałach.

Ich nowy obraz wydobywają opublikowane fotografie. Takie są pierwsze wrażenie oglądających nowy album Stolica Diecezji. Architektura Sakralna Tarnowa. Publikację wydało Stowarzyszenie Plus Ultra. Jak mówi autor zdjęć Marcin Głuszek fakt, że nie jest z Tarnowa pomagał mu w znalezieniu świeżego spojrzenia na fotografowane obiekty.

Unia Europejska przekaże 14,5 mln zł na stworzenie zintegrowanego Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (całkowity koszt przedsięwzięcia to 19,2 mln). W pobliżu atrakcji turystycznych na terenie całej Małopolski staną 34 punkty IT.

Za nieco ponad 40 mln zł tarnowski dworzec, oddany do użytku w 1910 r., odzyskał imponujący wygląd sprzed stu lat. Remont przeprowadziły PKP SA oddział dworce kolejowe.

Tarnowskie Centrum Informacji stawia na nowe technologie. W najbliższym roku zamierza wprowadzić m.in. multimedialny przewodnik w oparciu o nawigację GPS przeznaczony dla zwiedzających z zagranicy.

Archiwalne