Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

W ubiegły piątek w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Wydarzenie to poprzedziło seminarium "Kierunki Rozwoju Informacji Turystycznej w Polsce".

W Kielcach odbyło się 18 grudnia uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej, połączone z seminarium "Kierunku Rozwoju Informacji Turystycznej w Polsce". Jednym z prelegentów był Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

W ubiegły piątek w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Wydarzenie to poprzedziło seminarium "Kierunki Rozwoju Informacji Turystycznej w Polsce". Podczas seminarium uczestnicy konferencji mieli okazję zaznajomić się z działalnością Tarnowskiego Centrum Informacji.

Na Centrum Informacji Turystycznej z prawdziwego zdarzenia przyszło mieszkańcom Kielc i regionu czekać kilkanaście lat. Wreszcie, po długich oczekiwaniach i ponad dwuletnich pracach, 18 grudnia 2009 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach. Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością goście z województwa, jak i z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, branży turystycznej, gwiazd oraz mediów.

Będzie kontynuacja akcji
W Tarnowie zakończono montaż nowatorskiego systemu oznakowania turystycznego, spełniającego funkcję informacyjną dla turystów odwiedzających miasto.

W Tarnowie zakończono montaż nowatorskiego systemu oznakowania turystycznego, spełniającego funkcję informacyjną dla gości odwiedzających miasto.

W Tarnowie zakończono montaż nowatorskiego systemu oznakowania turystycznego, spełniającego funkcję informacyjną dla gości odwiedzających miasto.
W ramach oznakowania postawiono 15 estetycznych tablic wskazujących kierunki dotarcia do najważniejszych atrakcji miasta, jak również informacji turystycznej, dworców kolejowego i autobusowego, poczty oraz miejskich toalet.

Tarnów stał się bardziej przejrzysty dla przyjezdnych. Dzięki głównej nagrodzie dla miasta w plebiscycie "Gazety Krakowskiej" "Wielkie Odkrywanie Małopolski".
Tarnów został laureatem Grand Prix tegorocznej edycji plebiscytu. W nagrodę zainkasował czek na 50 tysięcy złotych ufundowany przez województwo małopolskie. I właśnie tę sumę zainwestowano w oznakowanie miasta.

- Zwiedzanie Tarnowa bez błądzenia Co prawda do sezonu jeszcze daleko, ale w mieście pojawiło się właśnie nowe oznakowanie turystyczne. Na głównych ulicach zamontowano 15 tablic. - Wskazują kierunki dotarcia do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta - wyjaśnia dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach.

Turyści w Tarnowie już nie powinni zbłądzić. Na ulicach pojawiło się 15 dużych tablic, kierujących do najważniejszych atrakcji turystycznych. Dzięki nim można łatwo dotrzeć m.in. do Bimy, na Cmentarz Żydowski czy do ruin zamku, ale także na pocztę czy do szalet miejskich.

Archiwalne