Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Hotel Dwór Prezydencki w Zgłobicach pod Tarnowem otrzymał pięć gwiazdek. Jest to najwyższa możliwa kategoria hotelarska w Polsce, w regionie tarnowskim dotychczas niespotykana.

Na szczycie zwanym "Golgota" w Dąbrówce Szczepanowskiej powstaje wieża widokowa.
Ma 16 metrów wysokości i podświetlana będzie energią słoneczną.  Z tarasu widokowego będzie można podziwiać od strony północnej panoramę Tarnowa, z pięknym widokiem na zakole Dunajca, natomiast z południowej panoramę Tatr.

W regionie tarnowskim przybywa wież widokowych. Na przełomie listopada i grudnia będą gotowe konstrukcje w Dąbrówce Szczepanowskiej i na Szpilówce w gminie Iwkowa.

W ubiegłym tygodniu w Ryglicach otwarto altanę rekreacyjną przy stawie przy ul. Tarnowskiej. Koszt budowy to ponad 400 tys. zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych pokryło ponad 60 proc. kosztów. – Inwestycja dedykowana jest przede wszystkim turystom odwiedzającym nasze okolice.

Minęło siedem lat od utworzenia Tarnowskiej Organizacji Turystycznej działającej w tarnowskim subregionie. Prezes zarządu TOT, Marcin Pałach pamięta skromne początki, kiedy do wykorzystania mieli niewielkie fundusze liczące kilkanaście tysięcy złotych.

Studenci III roku Ekonomii turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim PWSZ w Tarnowie odwiedzili Tarnowskie Centrum Informacji – miejską jednostką budżetową, która od niemal dwudziestu lat dba o turystyczną promocję Tarnowa.

Na zajęciach w Tarnowskim Centrum Informacji dzieci dowiedziały się , co to jest informacja turystyczna i komu ona jest potrzebna. Prezentacja multimedialna ukazała przedszkolakom ciekawe obiekty historyczne znajdujące się w mieście i okolicznych miejscowościach, takich jak: Dębno, Wiśnicz, Zalipie,  Bochnia.

Patroni Medialni: Czas Wina, Have a bite, KUKBUK, magazyn Ferment, Food Service, magazyn Lounge, Magazyn Winiarski, Magazyn Wino, Małopolska Organizacja Turystyczna, Małopolski Szlak Winny, Nasze Winnice, NewsGastro.pl, papaja.pl, Paragraf w kieliszku, Portal Enoturystyczny, magazyn Restauracja, Tarnowska Organizacja Turystyczna, Vinisfera.pl, Życie od kuchni

Tarnowskie Centrum Informacji, czyli co piszczy w tarnowskiej turystyce: wydarzenia, zabytki, noclegi, szlaki, przyroda i wiele innych przydatnych informacji

Archiwalne