Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Prestiżowe wydawnictwo Lonely Planet, odpowiadające za znaną serię przewodników, jak co roku przygotowało listę nieodkrytych miejsc, które w 2018 roku mogą zapełnić się turystami. 

Zarząd Forum Informacji Turystycznej (FIT) podsumował swoją dwuletnią kadencję podczas posiedzenia, które odbyło się od 27 do 28 listopada w Mielnie. Dyskutowano również o obszarach problematycznych, widocznych w Polskim Systemie Informacji Turystycznej.

Trzy nowe altany wypoczynkowe powstaną w gminie Ryglice. Mają służyć rekreacji, imprezom plenerowym, ale również rowerzystom.

Niezwykli mieszkańcy, tajemnicza liczba 72 i najcieplejsze miejsce w Polsce – tak charakteryzują Tarnów dziennikarze RMF. Materiał o atrakcjach i ciekawostkach związanych z miastem opublikowano w cyklu „Bajeczna Polska” w stronach radia RMF FM.

Coraz więcej miast i gmin w Polsce zrozumiało, że turystyka może być dobrym interesem, więc starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom gości. Robią wiele, żeby nie tylko ściągnąć do siebie turystów, ale żeby również zostać mile zapamiętanym. To najlepsza gwarancja powrotów. Pośród licznych działań na tym polu dużą rolę odgrywa przemysł pamiątkarski, którego wyroby promują wybrane miejsca. Niedawno współpracowniczki tygodnika Polityka bliżej przyjrzały się temu zagadnieniu. Obejrzały pamiątki, które oferują gościom byłe miasta wojewódzkie. Ze względu na oryginalność wyróżnione zostały nieliczne, między innymi z Tarnowa.

Miłośników enoturystyki, wina i kuchni zapraszamy w listopadzie do Tarnowa na szóstą edycję dionizyjskiego święta. Trudno jeszcze zaliczyć Polskę do krajów kultury wina, ale po ilości wydarzeń z winem w tle wszystko wskazuje na to, że idziemy w dobrym kierunku i również u nas amatorzy tego szlachetnego trunku znajdą coś dla siebie.

YouTuberzy Feather and the Wind z Kanady odwiedzili Tarnów. Tak opisali swoją wizytę w naszym mieście „Tarnow might be the one of the smallest cities we’ve been to in Poland but it was a pleasant surprise. 

Le prestigieux guide touristique Lonely Planet vient de plébisciter les meilleures destinations à choisir pour les vacances 2018.

Od 28 do 29 listopada, w Mielnie, odbędzie się coroczne Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej. Podsumowana zostanie dwuletnia kadencja Zarządu FIT oraz wybrane nowe władze na kolejną kadencję. Organizatorem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna.

Tarnowskie Dionizje – bardzo fajna inicjatywa Stowarzyszenia winiarzy, skupionych w okolicach Tarnowa i Pogórza.

Archiwalne