Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Podczas krajowych obchodów Światowego Dnia Turystyki połączonego z obchodami jubileuszu 50-lecia systemu informacji turystycznej w Polsce, na uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie wręczono nagrody w konkursie „Na najlepszy punkt informacji turystycznej w Polsce”. W okolicznościowej, związanej z okrągłym jubileuszem, kategorii „najlepsi z najlepszych” pierwsze miejsce zajęło Tarnowskie Centrum Informacji. Statuetkę i dyplom z rąk wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej i prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke odebrał dyrektor TCI Marcin Pałach. Tarnowskie Centrum Informacji od lat znajduje się w czołówce najlepszych centrów informacji turystycznej w Polsce. W latach: 2008, 2010 i 2012 otrzymywało tytuły „najlepsze centrum it w Polsce” w organizowanym przez POT ogólnopolskim konkursie.

Przytulne, pełne kolorów z możliwością do zabawy i miłego spędzenia czasu tak w Tarnowie wyglądają cztery placówki, które otrzymały certyfikat – „Miejsce Przyjazne Maluchom”. Wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wśród laureatów z Tarnowa znaleźli się: Małopolski Urząd Wojewódzki - delegatura w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Informacji, Tarnowska Akademia Twórczej Edukacji oraz Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Centrum Spraw Społecznych Urzędu Miasta Tarnowa.

SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Marcin Pałach po raz trzeci z rzędu został wybrany na Prezesa Zarządu Forum Informacji Turystycznej. FIT działa od marca 2003 r. jako zespół konsultacyjno-doradczy Polskiej Organizacji Turystycznej.

23 września br. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyły się uroczystości związane z 50- leciem istnienia Polskiego Systemu Informacji Turystycznej, połączone z obchodami Światowego Dnia Turystyki. PCIT w Limanowej, zajęło wysokie II miejsce w swojej kategorii!

Informacja o gali światowego Dnia Turystyki oraz konkursie Najlepsze centra informacji turystycznej w Polsce w tym o TCI w najnowszym numerze „Wciąż wędrujemy”.

Archiwalne