Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnów z rowerzystami za pan brat

Tarnów został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie "Gmina Przyjazna Rowerom". Miasto wyróżniono w kategorii gmin powyżej 100 tys. mieszkańców. Konkurs organizowany był przez PTTK w ramach Roku Turystyki Rowerowej.

Grupa turystów z Japonii przemierza Europę z najnowszym „Przewodnikiem po Czechach, Słowacji i Polsce”. W ubiegłym tygodniu, zgodni z sugestiami przewodnika, japońscy goście zawędrowali do Tarnowa, by znaleźć opisane w książce atrakcje kulturalne i kulinarne.

Po zeszłorocznej promocji Tarnowa w czeskiej Pradze, miasto promowało się tym razem w Monachium. Do stolicy Bawarii „Polski Biegun Ciepła” został zaproszony przez Konsulat Generalny RP w Monachium.

Tarnowskie Centrum Informacji skazane jest na sukces, słychać opinie po ostatnim sukcesie, czyli zwycięstwie w ósmej edycji konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej w Polsce.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie rokrocznie jest coraz większe, dlatego tym razem przygotowano 5 tysięcy flag. Zachęcamy inne miasta, by poszły śladem Tarnowa i w okresie ważnych świąt swoje ulice zabarwiały na biało – czerwono. Z flagą każdemu jest do twarzy – mówi dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada - Bilik.

Kariera „Tarninówki” nie słabnie od siedmiu lat. Ta herbatka najmocniej kojarzy się z Tarnowem, którego nazwa, według kronikarza Jana Długosza, pochodzi od krzewów tarniny, gęsto porastających pobliską Górę Św. Marcina. Założyciel Tarnowa, Spycymir Leliwita wybudował zamek wśród krzewów tarniny, a w jego piwnicach leżakowały wina i nalewki z tej „dzikiej śliwki”, która do dzisiaj rośnie w pobliżu zamkowych ruin.

W Muszynie, podczas małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki rozstrzygnięty został plebiscyt pn. „Wielkie odkrywanie Małopolski 2012”. Sukcesy odniosła tam branża turystyczna z Tarnowa i okolic.

Powiat Tarnowski wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Lokalną Grupą Działania „Pogórzanskie Stowarzyszenie Rozwoju” uczestniczył w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON 2012” w Poznaniu. Poznański TOUR SALON to jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych, podczas których wystawcy mają okazję zaprezentować szerokiej publiczności własne atrakcje turystyczne i regionalne produkty.

Materiał filmowy: "Magazyn Miejski", http://www.imav.tv/1580/wydarzenia.html , 05-11-2012, (od 2.07 min.)

Podczas odbywających się targów Tour Salon w Poznaniu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy punkt informacji turystycznej w Polsce w najwyższej kategorii ****. Ex aequo I miejsce zajęły Tarnów i Olsztyn.

Archiwalne