Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Podczas targów Tour Salon w Poznaniu wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w pierwszej edycji konkursu na Najlepsze centrum informacji turystycznej, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, wśród których znalazła się tarnowska placówka.

7 października 2005 r. w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze centrum informacji turystycznej.

Coraz więcej turystów odwiedza region tarnowski. W tym roku przyjechało ich 590 tysięcy - wynika z szacunków Centrum Koordynacji Turystyki w Tarnowie. Rośnie także liczba turystów zagranicznych.

Sztuczne lodowisko na tarnowskim Rynku coraz bliżej. Już rozpoczęło się przygotowanie terenu pod taflę. Otwarcie ślizgawki zaplanowano na 19 listopada. Lodowisko będzie miało wymiary 15 na 30 metrów. Na 450 metrach kwadratowych tarnowianie będą mogli przez całą zimę bawić się na lodzie przy muzyce i kolorowych światełkach.

W Tarnowskim Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki trwa obliczanie liczby gości, którzy odwiedzili region w zakończonym już sezonie. Według wstępnych analiz ich liczba systematycznie rośnie a w ostatnich pięciu miesiącach była najwyższa od lat.

Archiwalne