Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Odsłonięcie tablicy fundowanej przez mieszkańców już 30 X. Po tegorocznym - odbywającym się dokładnie w setną rocznicę pamiętnych wydarzeń - Święcie Miasta "Tarnów - Pierwsze Niepodległe" pozostanie kilka trwałych pamiątek. Społeczny Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości zaprasza do wzięcia udziału w zaplanowanych tego dnia ceremoniach, których członkowie SKOSON są inicjatorami, bądź współorganizatorami, w tym m.in. do odsłonięcia rzeźby Tadeusza Tertila i odsłonięcia Ściany Pamięci, poświęconej uczestnikom lokalnego zrywu niepodległościowego sprzed stu lat, którą fundowana jest ze zbiórki publicznej.

Pokaż miniatury Galą Inauguracyjną VII Festiwalu Niepodległości rozpoczynają się dzisiaj w mieście uroczyste obchody 100-lecia uwolnienia się Tarnowa spod zaborczego jarzma.

W kilku punktach Tarnowa można odbierać biało-czerwone flagi, w ramach organizowanej przez tarnowski magistrat akcji „Flaga na samochód”. W rtm roku na chętnych czeka 1500 flag.

1500 flag czeka na tarnowian, którzy wezmą udział w organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa akcji „Flaga na samochód”. Flagi można odbierać dzisiaj, od godziny 9.00.

Polska Organizacja Turystyczna i Lubelska Regionalna Organizacją Turystyczna zorganizowały szkolenie dla kadr Informacji Turystycznej województwa lubelskiego. Warsztaty odbyły się 25 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

O najnowszym projekcie „Trasy rowerowe Pogórza" realizowanym przez Tarnowską Organizację Turystyczną we współpracy z partnerami (w tym miastem Tarnów i powiatami dąbrowskim i brzeskim) w serwisie informacyjnym „Kronika” TVP Kraków.

Od soboty, 15 września, przy remizie OSP Lubinka oficjalnie funkcjonuje stanica rowerowa. W oficjalnym otwarciu obiektu wzięli udział mieszkańcy wsi oraz goście: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Pałach oraz skarbnik Jan Czaja, wójt Józef Knapik i przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb.

W Ryglicach zakończono budowę altany turystycznej. Nowy obiekt rekreacyjny, który został otwarty w ostatnim czasie, zlokalizowany jest przy stawie przy ul. Tarnowskiej.

Zabytkowy kościółek w Iwkowej, Pustelnia Św. Urbana czy miejsca związane z suszeniem śliwek i wypiekiem chleba, jak również nowo powstająca, w ramach projektu, 30 metrowa wieża widokowa na wzniesieniu Szpilówka (516 m n.p.m.)  to jedne z licznych atrakcji jakie można spotkać w Gminie Iwkowa. Inwestycja, o której mowa, powstaje w pobliżu zielonego szlaku turystycznego PTTK oraz gminnego Szlaku Powstańców. 

Ponad 8,7 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał projekt „Trasy Rowerowe Pogórza” realizowany przez Tarnowską Organizację Turystyczną i lokalne samorządy. Dzięki temu nowe trasy rowerowe powstaną na terenach gminy Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów, Szczucin, Mędrzechów, Bolesław oraz w mieście Tarnowie.

Archiwalne