Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Przed głównym wejściem do odnowionego dworca kolejowego oraz przy wejściu na perony od strony parkingu park&ride stanęły nowe tablice turystyczne. Znalazł się na nich m.in. plan miasta.

Od jutra, 28 października, rusza kolejna, 16-sta już edycja akcji patriotycznej „Flaga na samochód”. W tym roku dla mieszkańców przygotowano półtora tysiąca biało-czerwonych symboli. Można je będzie otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach.

Od  28 października, rusza kolejna, 16-sta już edycja akcji patriotycznej „Flaga na samochód”. W tym roku dla mieszkańców przygotowano półtora tysiąca biało-czerwonych symboli. Można je będzie otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach.

Ruszyła 16. edycja tarnowskiej akcji „Flaga na samochód”. Na tę okazję Urząd Miasta Tarnowa przygotował do rozdania 1500 biało-czerwonych symboli.

Z krakowskiego Wawelu przez kopalnie soli w Bochni i Wieliczce na tarnowski Rynek, potem z Nowego Sącza przez Rabkę-Zdrój do Zakopanego, a może raczej do Krynicy-Zdroju, Muszyny, Szczawnicy i nad Jezioro Czorsztyńskie – wybór trasy podczas zwiedzania Małopolski zależy tylko od nas. I chociaż dzisiejsze województwo małopolskie nie obejmuje dużej części ziem dawnej krainy Polonia Minor, z pewnością nie uda się nam w trakcie jednego wyjazdu poznać wszystkich atrakcji leżących w jego granicach. Nie bez powodu właśnie na południe Polski wyruszają uczestnicy licznych wycieczek szkolnych i studenckich oraz zagraniczni turyści chcący dowiedzieć się czegoś interesującego o naszej kulturze i historii. 

The village of Zalipie, 36km northwest of Tarnów, has been known as a centre for folk painting for more than a century, ever since its inhabitants started to decorate both the inside and outside of their houses with colourful floral designs. Today about 20 such houses can be seen in Zalipie, with another dozen or so in the neighbouring villages of Kuzie, Niwka and Kłyż.

Miasto Gorlice, Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”, „Zamkomania” w Tarnowie, Karczma Skansen Smaków w Kryspinowie, Hotel Tarnovia, Agroturystyka Malowane Wierchy w Gładyszowie, a także Kazimierz Dudek, Piotr Firlej i Małgorzata Nalepa to tegoroczni laureaci Wielkiego Odkrywania Małopolski.

Nowe miejsca na mapie Tarnowa odkrywali uczestnicy gry miejskiej, którzy poznawali miasto z perspektywy… zakochanych. W finale konkursu „Ścieżkami zakochanych w Tarnowie” wzięli udział reprezentanci czterech tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi w czwartej edycji okazali się uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Zwiedzanie Tarnowa bez wychodzenia z domu? O takiej możliwości pisała Gazeta Krakowska. Część Starówki została właśnie dokładnie obfotografowana na potrzeby wirtualnych spacerów. Tarnów był finalistą letniego plebiscytu na polską wizytówkę usługi Street View, dostępnej w niezwykle popularnych w Internecie mapach Google – tłumaczył dziennikarz. Aby wirtualny spacer był możliwy, wykorzystano specjalistyczny sprzęt, m.in. trójkołowy rower wyposażony w kamery, który krążył po wąskich uliczkach Starówki.

Do soboty, 31 grudnia,  można składać  zgłoszenia uczestnictwa dwunastej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i Forum Informacji Turystycznej na Najlepsze Centrum „it" w Polsce. Tegoroczny konkurs będzie przebiegał pod patronatem wiceministra sportu i turystyki Dawida Laska.

Archiwalne