Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, wieńcząca realizację projektu mobilnego przewodnika turystycznego po „Szlaku Architektury Drewnianej”.

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom 2014". Wśród 80 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji, które od 2012 roku posiada taki certyfikat.

To inicjatywa Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”.

Ozdobiony czerwonymi koralami Camper, w 2013 roku wyruszył w podróż po Europie i zdążył już odwiedzić większość krajów europejskich, zatrzymując się zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Camperowi zawsze towarzyszy stoisko promocyjne, wszystko po to, aby zachęcić przechodzących ludzi, by podążyli za nim do Małopolski zgodnie z hasłem: „Jedź za nami do Małopolski!”.

Po kilkuletniej przerwie, w Tarnowie otwarto kolejny, skategoryzowany obiekt hotelarski.

W najnowszym numerze ogólnopolskiego magazynu turystycznego „Wciąż wędrujemy” główny artykuł numeru to „Tarnów perła renesansu. Nasz pierwszy pomnikowy kandydat”. Autor wymienia atuty naszego miasta jako kandydata do wpisania na prestiżową listę Pomników Historii.

Atmosfera była jak zawsze emocjonująca, dodatkowo nastrój jubileuszowy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w X edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i Forum Informacji Turystycznej na Najlepsze Centrum „it" w Polsce przebiegało podczas świętowanego przez poznański Tour Salon ćwierćwiecza działalności.

„Miejsce przyjazne maluchom” to akcja, której głównym celem jest znalezienie i promocja miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi, respektujących szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność maluchów nie jest problemem. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2006 roku i swoim zasięgiem obejmowała tylko Kraków, trzy lata temu projekt został rozszerzony o wybrane gminy z Małopolski. W tym roku organizatorzy, czyli agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza i Redakcja „Wrota Małopolski”, postanowili dodatkowo położyć szczególny nacisk na przychylność dzieciom z niepełną sprawnością.

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom 2014″. Wśród 80 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji, które od 2012 roku posiada taki certyfikat. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Trzy przychodnie CenterMed w Tarnowie otrzymały tytuł "Miejsce przyjazne maluchom". Certyfikat został przyznany CenterMed Szkotnik (ulica Szkotnik 19) - gdzie mieści się największe w Tarnowie Centrum Pediatrii, CenterMed Słoneczna (ulica Słoneczna 32) i CenterMed Skargi (ulica Skargi 29a).

Archiwalne