Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Jest jedyna w Polsce, w Tarnowie odbywa się dwa razy do roku. W rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w maju – z okazji Dnia Flagi Państwowej RP, ulice zabarwiają się na biało – czerwono. – To już tarnowska tradycja, z której korzystają także inne miasta – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Jest jedyna w Polsce, w Tarnowie odbywa się dwa razy do roku. W rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w maju – z okazji Dnia Flagi Państwowej RP, ulice zabarwiają się na biało – czerwono. – To już tarnowska tradycja, z której korzystają także inne miasta – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Najbogatsza i znana w Tarnowie rodzina żydowska doczekała się renowacji nagrobków. Pieniądze na odnowienie kwatery rodziny Szancerów zebrała krewna. Podniesiono przewrócone przez wandali nagrobki, wykonano również piaskowanie ogrodzenia. W kwaterze spoczywa w sumie siedem osób. Wśród nich jest Henryk Szancer, który otworzył w Tarnowie słynny młyn parowy.

SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakow ie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów “Miejsce przyjazne Maluchom 2013″. Wśród 60 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji, które w zeszłym roku po raz pierwszy otrzymało taki certyfikat. Akcja “Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów "Miejsce przyjazne maluchom 2013". Wśród 60 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji, które w zeszłym roku po raz pierwszy otrzymało taki certyfikat. Akcja "Miejsce przyjazne maluchom" po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

Centrum Informacji Turystycznej działające w koneckiej bibliotece zajęło drugie miejsce w kategorii centrów i punktów dwugwiazdkowych w IX edycji Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Mazowieckie Centrum Informacji Turystycznej Warszawa oraz Centrum Informacji Turystycznej Płock zostały nagrodzone za wkład w budowanie systemu informacji turystycznej w Polsce. Mazowieckie centra znalazły się w gronie siedmiu najlepszych placówek tego typu w kraju.

Ważna konferencja naukowo-branżowa w ALMAMER zakończyła obchody 50-lecia polskiego systemu informacji turystycznej, najstarszej tego rodzaju inicjatywy w Europie.

Tarnowskie Centrum Informacji jako jedna z czterech instytucji publicznych w Tarnowie ponownie uzyskała certyfikat "Miejsca przyjaznemu maluchom".

Archiwalne