Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Powiat tarnowski wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Lokalnymi Grupami Działania „Dunajec-Biała” oraz Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju po raz kolejny wziął udział w Międzynarodowych Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2011 w Poznaniu. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez targowych, podczas których wystawcy mają okazję zaprezentować i promować regionalne produkty i atrakcje turystyczne.

Wzorem roku ubiegłego, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości, do udziału w których zaprasza tarnowski magistrat, Urząd Miasta Tarnowa zachęca też mieszkańców, aby na swoich samochodach i posesjach umieścili biało – czerwone flagi.

Czyli akcja „Flaga na samochód” nabiera rozmachu. Podobnie jak w zeszłym roku prócz wszystkich oficjalnych uroczystości niepodległościowych, święto widoczne ma być na tarnowskich ulicach.

Wzorem roku ubiegłego, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy, niepodległość, z coraz większym rozmachem, świętujemy „dosłownie” na tarnowskich ulicach. Zachęcamy mieszkańców, aby na swoich samochodach i posesjach umieścili biało – czerwone flagi. Celem magistrackiej „akcji flaga” jest, aby ulice zabarwiły się na biało – czerwono. Przed rokiem odzew był imponujący, dlatego tym razem flag będzie jeszcze więcej.

Zachęcamy mieszkańców, aby na swoich samochodach i posesjach umieścili biało – czerwone flagi. Celem magistrackiej "akcji flaga" jest, aby ulice zabarwiły się na biało – czerwono. Przed rokiem odzew był imponujący, dlatego tym razem flag będzie jeszcze więcej.

Krakowski rynek wcale nie musi być najpiękniejszym w Małopolsce. O ten tytuł powalczy także Tarnów. Ci, którzy uważają, że tarnowska starówka nie ma sobie równych mogą na nią głosować na stronie portalu naszemiasto.pl.

Podczas Światowego Dnia Turystyki, który odbył się 14 października, ogłoszono wyniki dwunastej edycji konkursu mającego na celu wyłonienie największych atrakcji turystycznych Małopolski.

W listopadzie gotowy ma być system map, kierunkowskazów i punktów informacyjnych dla osób niewidomych odwiedzających Małopolskę.

Punkty informacji w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej zostały w piątek uruchomione w Zakopanem i Poroninie. W całej Małopolsce docelowo ma ich być 34.

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna (Grand Prix), „Moc Żywiołów” w Niedzicy (atrakcja turystyczna), Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (wydarzenie), hotel Klimek SPA w Muszynie (baza noclegowa), Kawiarnia Tatrzańska w Tarnowie (baza gastronomiczna) oraz „Małopolska Wieś dla Dzieci” (agroturystyka) – to laureaci dwunastej edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.

Archiwalne