Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Pomoc dla gmin poszkodowanych przez powódź
500 tys zł trafi do 10 małopolskich gmin na rekultywację gleb zdegradowanych przez ostatnią powódź. Decyzje o udzieleniu pomocy dla gmin poszkodowanych przez powódź podjął Sejmik Województwa Małopolskiego. Na liście gmin, którym udzielono dotacji z budżetu województwa znalazły się m.in.: Dąbrowa Tarnowska, Oleszno oraz Radgoszcz.

Jak świętować, to na całego, wszak Małopolska turystyką stoi ! Ilość laureatów i nagrodzonych podczas tegorocznych Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki była absolutnie rekordowa. W dniu 9 października 2009 nadano wszelakie możliwe odznaczenia, odznaki, certyfikaty i dyplomy zasłużonym osobom instytucjom i produktom z całego Województwa Małopolskiego.

Województwo Małopolskie otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego za Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Stoisko regionalne Małopolski na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Tour Salon 2009" zostało nagrodzone w konkursie Acanthus Aureus.

Wieczorny spacer uliczkami sprawi, że poczujemy się jak we Włoszech. Nic dziwnego. Tarnów to jedno z najważniejszych polskich miast z architekturą renesansową.
Ten wieczorny spacer po mieście to jedna z najciekawszych atrakcji Tarnowa. Miasto wyróżnia się największą ilością dni słonecznych w Polsce oraz jest jednym z najpiękniejszych w Polsce z architekturą renesansową.

"Wszystko OK, dzisiaj Ola Dzik zdobyła szczyt po długim czekaniu na okno pogodowe. Padł nam telefon odezwiemy się po powrocie do bazy za kilka dni. Pozdrawiamy." "Hej! Na Pabiedę nie weszłam (brakło 200 m) ale żyję i wszystko OK. Jutro ruszamy trekiem do Maida Adyr. Jest super. Pozdrawiam! Ola". Takie meldunki wysyłały uczestniczki tegorocznej wyprawy HiMountain Tien-Shan 2009 - Polish Female Expedition Aleksandra Dzik, Aleksandra Ihnatowicz i Joanna Stasielak. 23 października w Tarnowskim Centrum Informacji odbędzie się pokaz slajdów z wyprawy.

Miasto Tarnów zostało laureatem głównej nagrody Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Rozstrzygnięcie miało miejsce 9 października podczas Małopolskich Obchodów Dnia Turystyki. Nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Leszka Zegzdy odebrał prezydent Tarnowa.

W Czorsztynie - ubiegłorocznym laureacie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski odbyły się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki - czytamy w komunikacie Tarnowskiego Centrum Informacji. W programie imprezy było również rozstrzygnięcie kolejnej, jubileuszowej dziesiątej już edycji plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski.

W Czorsztynie - ubiegłorocznym laureacie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski odbyły się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki. W programie imprezy było również rozstrzygnięcie kolejnej, jubileuszowej dziesiątej już edycji plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski.

W Czorsztynie - ubiegłorocznym laureacie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski - odbyły się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki. W programie imprezy było również rozstrzygnięcie kolejnej, jubileuszowej dziesiątej już edycji plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski.

W Czorsztynie - ubiegłorocznym laureacie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski odbyły się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki. W programie imprezy było również rozstrzygnięcie kolejnej, jubileuszowej dziesiątej już edycji plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski.

Archiwalne