Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Powiat tarnowski - po raz pierwszy w swojej historii - promował się na Międzynarodowych Targach Regionów i Produktów Turystycznych, które odbywały się w Poznaniu. To najważniejsza i największa impreza tego typu w kraju.

Okazał się wielkim odkrywaniem Tarnowa. Na sześć kategorii aż w trzech Tarnów ma laureatów.

Wśród licznego grona osób, które otrzymały odznaki znalazł się Paweł Rybak - kierownik w Tarnowskim Centrum Informacji. Natomiast Tarnowskie Centrum Informacji zostało wyróżnione Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego ,,za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim w roku 2007" - dyplom odebrał Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Imprezie targowej towarzyszyły różnego rodzaju konkursy, plebiscyty. Podczas jednego z nich, XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej nagroda Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych przyznana została dla wydawnictwa Amistad oraz Tarnowskiego Centrum Informacji za przewodnik Tarnów. Perła Renesansu.

Zakończyła się największa turystyczna impreza targowa w Polsce - XVIII Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Tarnów prezentował się podczas targów na wspólnym stoisku Małopolski. Wydany w tym roku przewodnik "Tarnów.Perła Renesansu" uzyskał jedną z nagród w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

"Ambasada Tarnowa, Rynek 7" to tytuł artykułu poświęconego działalności Tarnowskiego Centrum Informacji zamieszczonego na łamach październikowego numeru czasopisma "Świat. Podróże. Kultura".

Prezydent Tarnowa ogłosił konkurs na opracowanie znaku graficznego promującego miasto Tarnów.

W Tarnowie obradował Zarząd Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Tematem przewodnim spotkania było przygotowanie kolejnego Forum IT, które w tym roku będzie miało miejsce w Tarnowie pod koniec listopada.

Kamienica pod adresem Rynek 7 to obowiązkowy punkt odwiedzin każdego, przybywającego do miasta, turysty. Znajduje się tu Tarnowskie Centrum Informacji, jedna z najlepszych tego typu instytucji w kraju. Jej działalność dawno wykroczyła poza Tarnów i lokalną promocję polskiego bieguna ciepła.

W Tarnowie spotkali się członkowie zarządu Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Rozmawiano o zaplanowanym na listopad w Tarnowie Forum Informacji Turystycznej. Kolejnymi tematami, nad którym zarząd obradował to standaryzacja punktów it oraz zarys pracy w roku 2008 i podsumowanie bieżącego roku.

Archiwalne