Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Informator Brzeski str. 14 -15

Coraz większą popularnością cieszy się nowo wybudowana wieża widokowa na górze Szpilówka w Iwkowej (516 metrów n.p.m.). Budowla ma ponad 34 metry wysokości.

Nowo powstała wieża widokowa w Iwkowej cieszy się rosnącą popularnością. Turystów przyciągają oszałamiające widoki, jakie można zobaczyć z ponad 34-metrowego obiektu usytuowanego na wzniesieniu Szpilówka.

Turystyka rowerowa z roku na rok jest coraz popularniejsza, a to przekłada się na potrzebę budowy i rozwoju niezbędnej infrastruktury.

Coraz większą popularnością cieszy się nowo wybudowana wieża widokowa na górze Szpilówka w Iwkowej (516 metrów n.p.m.). Budowla ma ponad 34 metry wysokości

Gmina Pleśna buduje kolejne obiekty przeznaczone dla tych, którzy chcą odkrywać uroki regionu. Jednym z nowych obiektów jest stanica rowerowa w Lubince. Inwestycję zrealizowano w sposób kompleksowy, dzięki czemu rowerzyści zyskali komfortowe miejsce do regeneracji sił przed dalszą podróżą.

Łowczówek w gminie Pleśna, to miejsce wyjątkowe. W tej miejscowości, na cmentarzu wojennym nr 171 co roku odbywają się Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy oraz obchody kolejnych rocznic Bitwy pod Łowczówkiem.

Łowczówek w gminie Pleśna, to miejsce wyjątkowe. W tej miejscowości, na cmentarzu wojennym nr 171 co roku odbywają się Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy oraz obchody kolejnych rocznic Bitwy pod Łowczówkiem. Obiekt przyciąga wielu turystów, dla których m. in. stworzono odpowiednią infrastrukturę.

W Lubince (gm. Pleśna) powstała nowa stanica rowerowa. Obiekt znajduje się w najbliższym otoczeniu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubince. W ramach inwestycji przebudowano istniejącą wiatę, zamontowano sanitariaty i wykonano studnię.

Koszulki piłkarskie z autografami: Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka oraz Bartosza Kapustki, kurtka reprezentacyjna polskich skoczków narciarskich, zdjęcie z autografem oraz czapką zwycięzcy konkursu skoków w Zakopanem – Stefana Krafta to tylko niektóre z gadżetów, które można będzie licytować podczas niedzielnego koncertu w Skrzyszowie…

…Bilety w cenie 35 zł są do nabycia w urzędzie gminy, w bibliotekach i sklepach na terenie gminy i w Tarnowskim Centrum Informacji.

Archiwalne