Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Hotelarze, sprzedawcy pamiątek, producenci wody, lodów, właściciele pensjonatów, przedsiębiorcy związani z branżą turystyczną. Wszyscy zgodnie przyznają, że lato w Małopolsce było rekordowe pod względem odwiedzających region turystów. I zysków. Nawet górale nie narzekają, co jest najlepszym dowodem turystycznej hossy.

Tarnowska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami: Gminą Borzęcin, Gminą Czchów, Gminą Gromnik, Gminą Iwkowa, Gminą Ryglice, Gminą Szczurowa, Gminą Tuchów, Gminą Zakliczyn, Gminą Pleśna oraz Gminą Ciężkowice realizuje projekt pn. „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego etap I” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w ramach 6 Osi priorytetowej Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, Poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – SPR.

…11. VIII Koncert Charytatywny odbędzie się w hali sportowej w Skrzyszowie w dniu 4 lutego 2018 r. o godz. 18:00. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny. Wystąpią również zespół „Uwaga na Jeże” oraz „Studio Rocka Pawła Mazura i Goście”.

Luka-tour oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

Tarnów – drugie co do wielkości miasto Małopolski. Pełen galicyjskiej atmosfery i średniowiecznego ducha przewijającego się pomiędzy wąskimi uliczkami Starego Miasta. „Wyposażony” w gotyckie i renesansowe kamieniczki, budowle oraz mury obronne. Choć bardzo przypomina nam swoim układem i wyglądem wspominany wcześniej Sandomierz, Tarnów pochwalić się może również wieloma bohaterami w swojej historii. Jan Tarnowski, generał Józef Bem, historyk Szujski, chłop-buntownik Jakub Szela, Wincenty Witos czy pisarz Roman Brandstaetter.

Rowerzyści zakończyli sezon. Jak często w tym roku wyjeżdżały na drogi rowery należące do tarnowskiej wypożyczalni i kto z nich korzystał? Wyjeżdżały rzadko, a chętnych do wypożyczenia jednośladów było niewielu. 

Turystyka winiarska jest nowym magnesem przyciągającym do regionu tarnowskiego jako krainy rozwijającego się winiarstwa i dobrych win.

There’s a quaint village in Poland where you’ll find yourself surrounded by intricate flower paintings.

Rekord frekwencji wystawców i zwiedzających podczas tegorocznych, styczniowych targów Ferien Messe w Wiedniu, może przeczyć teorii o zmierzchu imprez targowych. W ubiegłym roku w tej największej i najbardziej prestiżowej imprezie wystawienniczej branży turystycznej w Austrii, Polska wystąpiła jako Kraj Partnerski. W tegorocznej edycji, wielu klientów i gości targowych odwiedzających stoisko narodowe Polskiej Organizacji Turystycznej, nawiązywało w rozmowach do ubiegłorocznego programu „Polska Kraj Partnerski”, a ożywione zainteresowanie wyjazdami turystycznymi do Polski, potwierdza właściwy dobór prezentowanej oferty.

Tym razem Tomasz Bednarek odwiedza Tarnów, miasto, w którym urodził się generał Józef Bem, oraz działał znakomity wynalazca Jan Szczepanik, nazywany polskim Edisonem...

Archiwalne