Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnów to jedno z najpiękniejszych polskich miast renesansowych, niestety kompletnie niedoceniane turystycznie nie wiedzieć czemu. Wielu z Was pewnie nie raz tu było tylko przejazdem, ponieważ miasto usytuowane jest mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Rzeszowem, a Krakowem. Zapewne nawet nie zdawaliście sobie sprawy z uroku tego miasta.  

Jedno z najmniej docenianych miast w Polsce  – tak portal Wirtualna Polska zatytułował artykuł dotyczący Tarnowa. Publikacja tego materiału to pokłosie wizyty w mieście ekipy telewizji TVN, która zrealizowała tu jeden z odcinków programu „Tanie podróżowanie. Pora na Polskę”.

Dochód z niego przeznaczony będzie na leczenie Mariusza, Łukasza, Marzeny, Wiktorii i Dawida. To mieszkańcy, w tym dzieci z gminy Skrzyszów z przewlekłymi schorzeniami.. Wymagają specjalistycznego leczenia, rehabilitacji oraz całodobowej opieki. Dar serca fanów muzyki ma pomóc w nabyciu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także sfinansowaniu terapii u lekarzy specjalistów, zakupie leków czy specjalnej diety. To spore koszty, na które nie stać rodzin chorych. Środki uzyskane z koncertu mają im pomóc.

15 do 18 stycznia 2015 r. trwały w Wiedniu targi Ferien Messe, które są najbardziej prestiżową imprezą w branży turystycznej i najbardziej popularnymi targami w Austrii. Organizatorem targów jest firma Reed Exhibition Messe współpracująca z największymi animatorami turystyki na tutejszym rynku.

Czterodniowe targi Ferien Messe w stolicy Austrii odwiedziło w tym roku niemal 150 tys. zainteresowanych wypoczynkiem, oferty prezentowało 700. wystawców z 70. krajów.

Położony nad Białą i Dunajcem Tarnów to drugie pod względem liczby ludności miasto województwa małopolskiego. Zobaczymy tu miejsca będące świadectwem wielowiekowej historii miasta, która sięga czasów piastowskich. Jakub Porada wybrał się m.in. na cmentarz żydowski i dowiedział się, jak wytwarza się tarnowskie korale.

Sopot, Kórnik, Dolny Śląsk, Tarnów i Drohiczyn - oto pięć miejsc, które korzystając z kilku wolnych dni można odwiedzić. Pogoda, miejmy nadzieję, dopisze.

W poniedziałek autorzy magazynu „Świat jest piękny” Barbara Hobzda i Marek Piechniczek z Radia eM z Katowic gościli w Tarnowie. Przygotowywali materiał do swojego autorskiego programu.

Nakładem krakowskiego wydawnictwa Compass na zlecenie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej wydana została nowa mapa regionu tarnowskiego. To pierwsza mapa tego zakątka kraju, na której zaznaczono przebieg autostrady A4. Na podobnej mapie, która wydana została dwa lata temu, odcinek A4 z Tarnowa do Dębicy oznaczono jako fragment drogi w budowie.

Już w najbliższą sobotę (17 stycznia) od godz. 10:00 radiosłuchacze na Śląsku i w internecie będą mogli uczestniczyć w dwugodzinnej, radiowej wycieczce po Tarnowie. W mieście gościła ekipa Radia eM z Katowic. Dla słuchaczy przewidziane są konkursy z tarnowskimi nagrodami, w tym weekendowy pobyt w mieście. Autorzy magazynu „Świat jest piękny” Barbara Hobzda i Marek Piechniczek z Radia eM z Katowic gościli w Tarnowie w poniedziałek. Przygotowywali materiał do swojego autorskiego programu. Tym razem mieszkańców aglomeracji śląskiej zaproszą do Tarnowa. To właśnie mieszkańcy woj. Śląskiego są najczęstszymi turystami w Tarnowie i regionie.

Archiwalne