Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Miasto może poszczycić się wieloma ciekawymi gadżetami, które spodobały się turystom. Najchętniej zabierają od nas na pamiątkę korale, herbatkę, nalewkę i ciepło w poduszce.

Do Tarnowa właściwie trafiłem zupełnie przypadkiem, z powodu parogodzinnej przesiadki. Potem przypomniałem sobie, że dobrze by było odszukać naszą zaprzyjaźnioną turystkę, przez wiele lat mieszkającą w Chicago, z którą od czasu zmiany jej adresu zerwał się całkowicie kontakt. ...

Ozdobą starówki Tarnowa jest gotycko-renesansowy ratusz, pamiętający jeszcze XIV wiek, kiedy to służył jako siedziba sądu i ówczesnych władz. W czasie generalnego, trwającego kilka latremontu zaadaptowano nieużywane dotąd piwnice i poddasze oraz udostępniono dla zwiedzających ratuszową wieżę. Budynek, otoczony starymi kamieniczkami z podcieniami i licznymi restauracjami, mieści dziś ekspozycje Muzeum Okręgowego – kolekcję szkieł i porcelany miśnieńskiej, berlińskiej, wiedeńskiej i polskiej, a także wystawę poświęconą obyczajowości sarmackiej. Bilet normalny 5 zł, wstęp na wieżę (w zimie zamkniętą) 10 zł.

The construction of the A4 motorway continues to advance eastwards and as a result less well-known, but in fact extremely interesting areas, become accessible to tourists. Only a 45 minute drive from Kraków will take you to the picturesque market square of Tarnów, a city located at the confluence of the White and Dunajec Rivers since the Middle Ages. / Postępująca na wschód budowa autostrady A4, odkrywa dla turystów tereny mniej znane, a niesłychanie interesujące. Wystarczą więc trzy kwadranse podróży samochodem z Krakowa by znaleźć się na pięknym rynku w Tarnowie, mieście istniejącym u zbiegu rzek Białej i Dunajca od średniowiecza.

Aplikacja mobilna SmartSAD obejmująca tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce znalazła się w grupie wyróznionych w ramach nagrody Mobile Trends Awards 2013 w kategorii podróże i komunikacja.

Portal turystyczny TCI został stworzony i cały czas utrzymywany tylko i wyłącznie przez pracowników TCI – nie korzystamy firm czy osób zewnętrznych.

Aplikacja mobilna SmartSAD obejmująca tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce znalazła się w grupie wyróznionych w ramach nagrody Mobile Trends Awards 2013 w kategorii podróże i komunikacja.

Zdjęcie Elżbiety Bieńkowskiej w granatowych koralach inspirowanych tarniną robi prawdziwą furorę. Minister Bieńkowska otrzymała je podczas ubiegłorocznej wizyty w Tarnowie.

9 stycznia zakończyły się targi Ferien Messe w Wiedniu. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 700 wystawców z 70 krajów. Targi odwiedziło ponad 150 tysięcy Austriaków. Partnerami na stoisku narodowym byli przedstawiciele: Małopolski, Mazur oraz województwa podkarpackiego oraz śląskiego. Specjalną atrakcją stoiska była makieta kanału Ostróda - Elbląg, która wzbudzała duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Dodatkowo Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Wiedniu zaprosił na spotkanie przedstawicieli mediów i branży turystycznej. Na stoisku, podczas Happy Hour, przygotowanym wspólnie z województwem podkarpackim, gościło ponad 370 osób.

Mobile Trends Awards to dla branży mobilnej jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce. Nagrody przyznawane są corocznie przez kapitułę konkursową, w skład której wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii. Do nagrody w 16 kategoriach nominowane są najlepsze polskie aplikacje, strony mobilne i działania marketingowe związane z branżą.

Archiwalne