Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Są już pierwsze efekty wizyty węgierskich dziennikarzy w Tarnowie i promocji Tarnowa w Budapeszcie.

Zaokrąglając liczby, zimą do Austrii wyjeżdża z Polski około 300 tys. osób lubiących w scenerii alpejskich kurortów oddać się przyjemności jazdy na nartach. Mniej więcej tyluż Austriaków przyjeżdża rocznie do Polski. Porównując różnice liczebności mieszkańców obu krajów, i potencjałów przemysłu turystycznego, proporcje wypadają dość dobrze, choć nie na tyle, aby w przyszłości były korzystniejsze.

Nie ma w Centrum Tarnowa większego parkingu, który mógłby obsługiwać wycieczkowe autobusy i mają one nie lada problem z kilkugodzinnym czy dłuższym postojem. - Postawiłem sobie za cel doprowadzić do uruchomienia stałego miejsca parkingowego z zapleczem dla autokarów i przy każdej okazji upominam się o to u władz miasta - zapewnia Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, Marcin Pałach.

26 maja obudziłem się w namiocie blisko centrum Tarnowa. Trochę przeszkadzały nocne hajlowania młodzieży przechodzącej obok campingu. Adresatami mieli być turyści w camperze stojącym na terenie campingu.

Po raz szósty ogłoszono doroczny plebiscyt TEMI o nagrodę Złotej Róży i „naganę” Złotej Rózgi. Czytelnicy TEMI nagradzają lub udzielają upomnienia osobom lub instytucjom za najbardziej znaczące dokonania i największe wpadki w roku. Wśród nominowanych do Róży znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji za sukcesy w 2012 r. w tym za uznanie za najlepsze biuro informacji turystycznej w kraju”

Materiał filmowy:

"... I już go widzę. Jeszcze na chwilę buduję emocje podziwiając znajdującą się u jego boku katedrę. I znów spoglądam na niego. I już tu jestem...

Nietypowa kawiarnia przyjmuje już gości. W klimatycznym wnętrzu wagonu można zjeść ciasto, wypić kawę i pooglądać zdjęcia starego Tarnowa. Wagon jest repliką tramwaju, który jeździł po tarnowskich ulicach w pierwszej połowie ubiegłego stulecia

W stylizowanym z początku XX wieku pierwszym tarnowskim tramwaju 'biedronce' otwarto już kawiarnię ' Cafe tramwaj'. Jako pierwsi zobaczyli ją m.in. dziennikarze. Dla tarnowian zostanie otwarta w sobotę.

Archiwalne