Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Jak wynika z przeprowadzonych analiz coraz więcej turystów zagranicznych i polskich odwiedza Tarnów zachwycając się tutejszymi zabytkami. Kto ma czas może skorzystać z usług przewodnika, który poprowadzi po najciekawszych zakątkach i opowie interesujące historie związane z miastem.

Turyści odwiedzający Tarnów oraz sami mieszkańcy będą mogli lepiej poznać najciekawsze miejsca. Wystarczy wypożyczyć odtwarzacz mp3 z audio przewodnikiem i mapą Starówki.
Audio przewodnik, jest zbiorem 9 opowieści o Tarnowie i jego zabytkach, stworzonej przez tarnowskich historyków. Poszczególne jego części, trwające kilkanaście minut, opisują najcenniejsze tarnowskie zabytki: Ratusz, Rynek, Katedrę, Muzeum Diecezjalne i Dom Mikołajewski, fortyfikacje miejskie, Synagogę, Bramę Pilźnieńską, Klasztor Bernardynów i Wielkie Schody.

Najcenniejsze elementy najważniejszego zabytku Tarnowa przechodzą renowację. Od ponad miesiąca ekipa remontowa konserwuje przepiękną attykę renesansowego tarnowskiego ratusza. Wszystkie 14 maszkaronów wieńczących szczyt ratusza zostaje odnawianych i znów wzbudzać będą zachwyt tarnowian, turystów i historyków.

Tarnowskie Centrum Informacji (poprzednio TRCKiOT|) przeprowadziło na zlecenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej w miesiącach lipiec - październik ubiegłego roku badania ankietowe obejmujące powiaty: bocheński, brzeski, tarnowski oraz miasta: Tarnów i Bochnia.

Większość turystów, którzy w ubiegłym roku odwiedzili nasz region, przyjechała tu odpocząć - wynika z ankiet przygotowanych przez pracowników Tarnowskiego Centrum Informacji. Jesienią ubiegłego roku przepytali ponad 630 turystów, którzy w naszym regionie spędzili więcej niż jedną noc.

Goście przyjeżdżający do miasta będą mogli lepiej poznawać jego zabytki i magię. W Centrum Turystyki przy Rynku w formie MP3 jest już dostępny audio przewodnik po najważniejszych budowlach. To zbiór kilku opowieści przygotowanych przez Agencję Informacyjną Radia MAKS we współpracy z tarnowskimi historykami.

Kilkanaście odtwarzaczy mp3 i pliki dźwiękowe do ściągnięcia ze strony internetowej to najnowszy pomysł na zapoznanie odwiedzających Tarnów z jego zabytkami.

W Tarnowskim Centrum Informacji (taką nazwę od 1 stycznia nosi byłe Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki) dostępnych jest dwadzieścia "audioprzewodników" po Tarnowie. Odtwarzacze mp3 to efekt zwycięstwa naszego miasta w konkursie "Wielkie odkrywanie Małopolski".

Dzisiaj w Biurze Informacji Turystycznej odbyła się "premiera" audio-przewodnika po Tarnowie. Podobne przewodniki są powszechnie znane w całej Europie, zwłaszcza w najsłynniejszych miastach.

Turyści coraz liczniej odwiedzający Tarnów i sami mieszkańcy będą mogli lepiej poznać miasto. Po najciekawszych miejscach oprowadzi ich audio-przewodnik, czyli odtwarzacz mp3, do którego dołączona będzie mapa Starówki.

Archiwalne