Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Turystów odwiedzających miasto nad Białą często urzekają oświetlone po zmroku zabytkowe budynki. Podświetlone nabierają szczególnego blasku niewidocznego w dziennym świetle, zyskują nowy wymiar, pobudzają wyobraźnię. Także wielu tarnowian podziwia po zmierzchu sporo iluminowanych obiektów w centrum Tarnowa. Wkrótce dołączą do nich kolejne, jak np. Mauzoleum gen. Bema w Parku Strzeleckim, czy półbaszta przy ul. Wałowej…

Fotorelacja z otwarcia Centrum Aktywnego Wypoczynku TOSiR

Trwają ostatnie prace przed otwarciem Centrum Aktywnego Wypoczynku, które zlokalizowane jest u stóp Góry Św. Marcina. Do dyspozycji tarnowian i turystów zostanie oddane zaplecze wypoczynkowe liczące niemal 300 metrów kwadratowych.  Koszt inwestycji to około dwa miliony złotych. Oficjalne otwarcie zaplanowano 19 maja.

Centrum Aktywnego Wypoczynku to kolejna część zlokalizowanego u stóp góry Marcina tarnowskiego Parku Biegowego. W Centrum korzystający ze ścieżek biegowych mogą się przebrać, wykapać po treningu ale i pobiegać i poćwiczyć - na siłowni i bieżniach mówi Bogdan Banaś - ze stowarzyszenia sportowego Sokół Tarnów.

Z okazji Światowych Dni Młodzieży wydana została mapa diecezji tarnowskiej, z zaznaczonymi miejscami, które warto odwiedzić. W zawartości możemy znaleźć również plany Nowego i Starego Sącza.

Polsko-Węgierskie Forum to nie tylko debaty, kuluarowe dyskusje, to także warsztaty, które dają szansę na zyskanie efektywnego partnerstwa między samorządowcami obu krajów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Centra Aktywnego Wypoczynku, przedsięwzięcie realizowane na Sądecczyźnie.

Biegacze z całej południowo-wschodniej Polski rywalizowali na Górze św. Marcina w Tarnowie o miecze Spycymira.

Muszę zacząć od tego, że nie lubię pączków, wbrew temu o czym świadczy moja figura. Jest to istotna informacja ponieważ zwiedzanie Tarnowa zaczęliśmy od manufaktury pączków przy której nie było kolejek chyba tylko przez deszcz, który z niewielkimi przestojami siąpił cały dzień.

Trwają ostatnie prace przed otwarciem Centrum Aktywnego Wypoczynku, które zlokalizowane jest u stóp Góry Św. Marcina. Do dyspozycji tarnowian i turystów zostanie oddane zaplecze wypoczynkowe liczące niemal 300 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to około dwa miliony złotych. Oficjalne otwarcie zaplanowano 19 maja.

30 mln. zł. to kwota jaką Tarnowska Organizacja Turystyczna inwestuje głównie ze środków zewnętrznych na rozwój turystyki w subregionie tarnowskim. Teraz przyszedł czas na promocję, której rozpoznawalną marką ma być woda niskomineralizowana z rozlewni pod Zakliczynem.

Archiwalne