Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Raz po raz widuje się w mediach gadżety promujące Polskę lub jej regiony – od notesów w kształcie głowy Chopina, przez mydło imitujące bryłę węgla, po nowoczesne inspiracje folklorem. Wydawać by się mogło, że Miasto Archipelag, ze swoimi trzydziestoma i jedną wyspą, będzie oferować nieprzebraną różnorodność gadżetów. Jest to założenie ryzykowne.

Cracovia Day 4
Oggi ci spingiamo oltre le solite mete turistiche di Cracovia.

Tylko do piątku można oddać głos na projekt „Wirtualnej rekonstrukcji zamku na Górze św. Marcina w Tarnowie” w Budżecie Obywatelskim Małopolski.

Technologia wirtualnej rzeczywistości w połączeniu z fachową wiedzą historyków umożliwi wykonanie możliwie wiernej rekonstrukcji zamku w postaci cyfrowej animacji. 

To nie kicz, to dzieło sztuki! Wielu gości, którzy trafiają do Hotelu Tarnovia, zastanawia mozaika pokrywająca zachodnią elewację. Niektórzy piszą potem w różnych portalach, że natrafili na kicz wykonany między innymi z fragmentów okruszonego szkła i że właściciele hotelu powinni ten element ściany usunąć. Na szczęście właściciele nigdy się na to nie zdobyli. Mało tego – w najbliższym czasie jeszcze lepiej wyeksponują niemal zabytkową mozaikę. I dobrze wiedzą, co robią.

Centrum Kształcenia i Wychowania od lat włącza się w wszelakie formy aktywizacji związanej z górą św. Marcina. Rokrocznie bierzemy udział w „Zamkomanii” oraz sprzątaniu tzw. „Marcinki”. 

25 września rozpoczęło się głosowanie na zadania, które zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Panorama w Tarnowie 

Panorama Siedmiogrodzka – to jedno z największych dzieł malarza Jana Styka, którego fragmenty od 40 lat sukcesywnie nabywa Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Dzięki środkom finansowym pochodzącym m.in. z budżetu województwa udało się zakupić kolejny obraz wchodzący w skład tego historycznego płótna. Od 17 lipca będzie można go podziwiać w Galerii „Panorama” znajdującej się w odnowionych pomieszczeniach tarnowskiego Dworca PKP.

Podczas Małopolska Tour w Oświęcimiu podsumowano sezon rowerowy w Małopolsce. Nie zabrakło wyróżnień Marszałka za wkład w rozwój turystyki rowerowej w województwie – w gronie nagrodzonych jest Alwernia.

Ręcznie malowane Duchy Bieluchy – magnesy na lodówkę, święcące Duszki Gnieciuszki oraz ceramiczne Duszki Dzwoneczki. Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej chwali się nowymi gadżetami dla turystów. Figurki to pomysły sympatyczne, ale raczej szablonowe.

Archiwalne