Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

31 marca o godz. 17:00 rusza druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", organizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Potrwa tylko do północy 2 kwietnia. Celem akcji jest prezentacja ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z rodzimych atrakcji i usług turystycznych, również poza głównymi sezonami zimowym i wakacyjnym.

W ramach wędrówki po Małopolsce zaglądamy do Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie.

W Tarnowie znajduje się najstarszy w Polsce działający, ręcznie nakręcany zegar ratuszowy. Co prawda dla mieszkańców to nie nowość, ale walory tej tarnowskiej perły docenili także twórcy portalu onet.podróże.

Nie można sprzedawać produktów bez silnej informacji turystycznej

Co wyróżnia profesjonalny produkt i informację turystyczną? Jak powinna wyglądać współpraca atrakcji turystycznych  punktami IT?

17 marca 2017 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie podpisała porozumienie o współpracy z Tarnowskim Centrum Informacji. Studenci Instytutu Humanistycznego kierunku filologia, specjalność filologia angielska, germańska i romańska już od kilku lat odbywają praktyki zawodowe w TCI wysoko oceniając ich jakość, a samą Instytucję określali jako przyjazną dla studentów.

Po raz drugi Polska Organizacja Turystyczna organizuje akcję „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". W tym roku będzie ona trwała od 31 marca do 2 kwietnia. W ramach akcji Tarnowskie Centrum Informacji również obniży na okres 55 godzin ceny wynajmu pokoju gościnnego oraz wypożyczenie roweru.

Tarnowska Organizacja Turystyczna zamierza realizować projekt „Trasy rowerowe Pogórza”, który zakłada wytyczenie ścieżek rowerowych na terenie Borzęcina, Dębna, Szczurowej, Wietrzychowic i Tarnowa. Chodzi o połączenie ciekawych turystycznie miejsc z trasami VeloDunajec, VeloBiała czy EuroVelo.

W minioną niedzielę zakończyła się jedna z najważniejszych turystycznych imprez targowych - berlińskie ITB. Dziesięć tysięcy wystawców ze 187 krajów prezentowało swoje oferty zwiedzającym z całego świata.Podobnie jak w minionych latach, także i w tym roku na wspólnym stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej, w ramach stoiska narodowego POT, Tarnowskie Centrum Informacji promowało atrakcje regionu tarnowskiego.

W minioną niedzielę zakończyła się jedna z najważniejszych turystycznych imprez targowych - berlińskie ITB. Dziesięć tysięcy wystawców ze 187 krajów prezentowało swoje oferty zwiedzającym z całego świata.

Samorząd Tarnowa inwestuje w poprawę infrastruktury dla rowerzystów, część istniejących ścieżek zostanie zmodernizowana, a wiele rozbudowanych. W mieście mamy obecnie ponad 65 km utwardzonych tras rowerowych i ciągów pieszo‑rowerowych.

Archiwalne