Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Enoturystyka w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Tarnowska Organizacja Turystyczna postawiła na rozwój winnic i utworzenie nowego produktu turystycznego w okolicach Tarnowa.

Felicja Curyłowas gård i Zalipie, cirka 100 kilometer från Krakow (40 från Tarnow), är en speciell plats. Det var här som den berömda konstnären Felicja Curyłowa levde och arbetade. Tack vare hennes starka drivkraft, och framför allt hennes muralmålningar, har byn blivit känd i hela Polen. Gården har förvandlats till ett museum och de berömda målade blommorna kan beundras både på ytterväggarna och inne i husen.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice partnerem w projekcie tworzącym ofertę enoturystyczną.

W okolicach Tarnowa funkcjonuje już około 40 większych lub mniejszych winnic.

Odkrywając Tarnów, nie trzeba martwić się o przewodnik i aktualne mapy regionu. Bezpłatna aplikacja mobilna Smart SAD odkrywa przed użytkownikami miasto i okolice, prowadząc za rękę dzięki nawigacji GPS. Wszystko po to, by promować Szlak Architektury Drewnianej.

W Tarnowie, gdzie funkcjonuje ponad sto różnych lokali gastronomicznych zdobyć klienta nie jest łatwo. Nie mamy całodobowych barów i food trucków, a modne ostatnio knajpki śniadaniowe należą do rzadkości. Klientów pozyskują nieliczne restauracje, a lokale które nie doczekały się zainteresowania, szybko się zwijają.

To miejsce jest jak z baśni. Zalipie – malowana wieś, która dostarcza tylu zachwytów, a tak mało się jeszcze o niej mówi w Polsce, choć zagraniczne media o Zalipiu pisały wielokrotnie. Na mojej liście Zalipie było od bardzo dawna i wreszcie udało nam się wyskoczyć na jeden dzień, aby te cudne, kolorowe domki zobaczyć na własne oczy.

4 kwietnia uczniowie klasy III c T, kształcący się w zawodzie technika obsługi turystycznej, wraz z opiekunami, paniami: Anetą Soją-Ząbek, Beatą Szędzioł i wychowawcą Sylwią Kluzą uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Informacji Turystycznej w Tarnowie.

Z okazji Dnia Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej tysiąc biało-czerwonych flag czeka na mieszkańców Tarnowa. Można je otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach.

Archiwalne