Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Podróż po Tarnowie dla turystów i osób słabo znających miasto będzie łatwiejsza. Wszystko za sprawą aplikacji Google Maps, w której znalazł się rozkład jazdy tarnowskiego MPK. Przyjazdy i odjazdy autobusów będą podawane w czasie rzeczywistym czyli uwzględniającym wszystkie opóźnienia.

Słoneczny dzień, wczesne, letnie przedpołudnie w najcieplejszym miejscu Polski.
Wśród renesansowej zabudowy tarnowskiego rynku, Yui i Fijo – świeżo poślubiona para z Chin pozuje do zdjęć. Ona w imponującej białej sukni, on eleganckim, drogim garniturze. Dla chińskiej pary, mieszkańców betonowo-stalowej metropolii Guangzhou, tarnowskie wąskie uliczki mają niezwykły urok, uśmiechnięci młodzi wyraźnie dobrze się bawią – właśnie takiej scenerii szukali na swoje fotografie ślubne.

Kilka tygodni temu gościliśmy w Tarnowie niecodzienną parę młodą... Młodzi zakochani z Państwa Środka na swoją sesję ślubną wybrali... TARNÓW!

W Iwkowej w powiecie brzeskim powstaje ogromna wieża widokowa. Wysoka na 30 m budowla rośnie od kilku tygodni na wzgórzu Szpilówka (516 m n.p.m.) na Pogórzu Wiśnickim. Ma być gotowa tej jesieni...

Do piątku trwa akcja zbierania książek w ramach inicjatywy MPKsiążka. Publikacje można przynosić do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Krakowskiej, Miejskiej Stacji Paliw MPetrol oraz Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku. Książki trafią do mobilnych biblioteczek, które będą w autobusach.

W Tarnowie można już co do minuty zaplanować podróż komunikacją miejską za pomocą popularnej aplikacji Google Maps. Pokazuje ona rzeczywisty czas przyjazdów i odjazdów autobusów MPK. Tarnów jest pierwszym miastem w Polsce, które może pochwalić się takim nowatorskim rozwiązaniem.

Przez kolejne trzy niedziele września będzie można zwiedzać Tarnów śladem niepodległości. Miasto szczyci się tym, że jako pierwsze odzyskało wolność rankiem 31 października 1918 roku. Początek "spacerku niepodległościowego" o godzinie 16 przed Tarnowskim Centrum Informacji.

Archiwalne