Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

W Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. "Opracowanie strategii turystyki winiarskiej, jako nowej marki turystycznej Pogórza". Tarnowska Organizacja Turystyczna Pozyskała środki na jego realizację z Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2017 r.

Już 16 grudnia Stowarzyszenie RDN wraz z radiem RDN Małopolska i Tarnowskim Centrum Informacji zapraszają na trzeci Radiowy Kiermasz Świąteczny.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego rozpoczął już realizację inwestycji, dzięki której spichlerz w zespole dworsko – parkowym w Brniu zostanie przekształcony w stanicę turystyczną. Powstanie wspaniałe miejsce dla mieszkańców naszego powiatu oraz turystów, gdzie można będzie odpocząć, obcować z przyrodą, przechować bagaż, a także wypożyczyć sprzęt rekreacyjno – sportowy.

W dniach 17-18 listopada 2017 roku w ramach obchodów 60 – lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. J. Paderewskiego w Ciężkowicach odbyła się finalizacja projektu „Upamiętnienie postaci Ignacego Jana Paderewskiego „Patrioty i Mistrza Tonów”, Polaka który wygrał wolność Polsce na fortepianie” w ramach zadania publicznego województwa małopolskiego w obszarze podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

W dniach 17-18 listopada 2017 roku w ramach obchodów 60 – lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. J. Paderewskiego w Ciężkowicach odbyła się finalizacja projektu „Upamiętnienie postaci Ignacego Jana Paderewskiego „Patrioty i Mistrza Tonów”, Polaka który wygrał wolność Polsce na fortepianie”w ramach zadania publicznego województwa małopolskiego w obszarze podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. 

Tarnowska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału w konferencji podsumowującej projekt pn. "Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza”. 

Zarząd Stowarzyszenia Tarnowska Organizacja Turystyczna ma przyjemność zaprosić na wydarzenie w ramach cyklu „Spotkania z winnicami” - Finał VI Wielkich Tarnowskich Dionizji. 

Oprócz podsumowania głosowaniem wybrano także nowy zarząd Forum na kolejna kadencje w którym dzięki zgromadzonym głosom znalazła się także Joanna Liberadzka-Duras, dyrektor Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

Informacje o frekwencji turystycznej w Tarnowie za miniony sezon będą dostępne dopiero za kilka miesięcy. Ale GUS opublikował dane za 2016 rok, z których wynika, że do Tarnowa trafia coraz więcej gości z zagranicy. Co ciekawe, coraz więcej z nich zatrzymuje się w mieście na dłużej, a nie tylko przejazdem. Jeśliby tylko brać pod uwagę oficjalne dane, okazałoby się, że branża hotelowa w Tarnowie ma powody do zadowolenia – tak było przynajmniej w 2016 roku, gdy z noclegów skorzystało ponad 90 tys. gości. Rok wcześniej – nieco ponad 74 tys. Na korzystniejszą sytuację mieli wpływ – po raz pierwszy w takim stopniu – turyści

Directly east of Krakow is Tarnow, a beautiful city well worth a day of exploration.

Archiwalne