Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Dziennikarki z ukraińskich gazet i portali odwiedziły Tarnów. Zwiedziły między innymi ratusz, katedrę i muzeum diecezjalne oraz tarnowskie stare miasto. Na ich trasie znajdą się też Kraków i Wrocław. Wizytę zorganizowało przedstawicielstwo Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie we współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną i Tarnowskim Centrum Informacji.

…w 2019 roku po raz 36 odbędzie się też wieloetapowy, międzynarodowy Karpacki Wyścig Kurierów (Carpathian Couriers Race), ustanowiony dla upamiętnienia kurierów Polskiego Państwa Podziemnego. Patronem obecnej edycji wydarzenia jest jeden z nich – profesor Wacław Felczak (1916–1993). W zawodach mogą startować kolarze w wieku do 23 lat. Poszczególne etapy organizowane są na terenie Polski (w tym roku na trasach Połaniec – Tarnów, Tarnów – Nowy Sącz i Oświęcim – Jabłonka) …

Małopolska zaskakuje wielką różnorodnością smaków, tradycji, obrzędów i krajobrazów. Jest też regionem silnie zróżnicowanym pod względem etnicznym. Jej wyróżnikiem są skarby kultury i natury oraz niezwykli ludzie od stuleci pielęgnujący barwne lokalne zwyczaje i folklor….

Pochodzący z Tarnowa młody warszawski naukowiec związany ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego Ryszard Najman, który był gościem Pulsu Regionu, wylicza mocne i słabe strony miasta pod Górą św. Marcina.

Dobra informacja dla biegaczy, którzy w deszczowe i zimowe dni nie lubią trenować pod chmurką.

Czy wiesz, że kusza wałowa miotała strzały zwane bełtami o masie nawet 3 kg na dystans do 500 metrów? Dziesiątki militarnych ciekawostek można poznać na terenie Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Co najważniejsze – grodzisko wyposażono w militaria, pochodzące ze średniowiecza, jak i bardziej współczesnych czasów.

W gminie Pleśna przybywa atrakcji turystycznych. Jedną z nowości jest ścieżka przyrodnicza w Łowczówku, która wiedzie od budynku miejscowego Urzędu Gminy, fragmentem wzdłuż drogi powiatowej (w kierunku Lichwina), a następnie poprzez tereny leśne w kierunku cmentarza Legionistów nr 171. Ścieżka spełnia kilka funkcji.

Inwestycja powstała w ramach projektu pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów.

Już wkrótce zostanie otwarta dla rowerzystów, turystów i gości stanica turystyczna powstała w zaadoptowanym do tego celu zabytkowym spichlerzu należącym do kompleksu dworsko – parkowego w Brniu.

W kompleksie dworsko- parkowym w Strzelcach Wielkich (gm. Szczurowa) wybudowano szałas myśliwski oraz zagospodarowano jego otoczenie. Inwestycja ma na celu podniesienie atrakcyjności miejsca, w którym można podziwiać zabytkowy dworek.

Archiwalne