Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / flydubai w Krakowie! Polecimy do Dubaju!

flydubai w Krakowie! Polecimy do Dubaju!

Na polski rynek wchodzi tania linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – flydubai. Wiadomo już, że pierwszą trasą z naszego kraju będzie połączenie z Krakowa do Dubaju.

Nowa trasa ma być uruchomiona od 8 kwietnia 2018 roku. Do tej pory flydubai nie oferował żadnych lotów do i z Polski. Teraz to się zmieni.

Loty będą odbywać się codziennie. Samolot z Krakowa do Dubaju wystartuje o 23:30, by o 5:35 czasu lokalnego być już na miejscu. W drugą stronę wylot zaplanowano na 18:30, dzięki czemu o 22:30 pasażerowie będą w Polsce.

– Loty do Dubaju to pierwsze połączenie Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – Połączenie do Dubaju potwierdza również przyjętą strategię rozwoju siatki połączeń naszego lotniska – dodał.

– Wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa flydubai zobowiązuje się do otwarcia nowych bezpośrednich połączeń lotniczych do Dubaju i dokładamy wszelkich starań, aby rozszerzyć naszą sieć i oferować naszym pasażerom większy wybór – mówi Ghaith Al Ghaith – dyrektor generalny flydubai – Nasze najnowsze trasy są świadectwem tego zaangażowania – dodaje.

W cenie biletu pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą bagaż podręczny do 7 kg i bagaż rejestrowany do 20 kg. Loty będą odbywać się na pokładzie samolotów Boeing 737 MAX 8. Z Dubaju niskokosztowa linia oferuje sporo ciekawych bezpośrednich połączeń m.in. do Bangkoku, Male, Mumbaju, Astany, Biszkeku, Kolombo czy Dar es Salaam. Dodatkowo poza bogatą siatką połączeń samego flydubai, przewoźnik jest też związany umową code-share z liniami Emirates, więc pasażerowie będą mogli korzystać z szerokiego wachlarza tras na jednym bilecie.

Dwa miesiące później – 13 czerwca 2018 – flydubai uruchomi także loty między Dubajem a Katanią.

– flydubai będzie pierwszym przewoźnikiem z ZEA oferującym bezpośrednie loty do Krakowa i Katanii. Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem tych operacji – mówi Jeyhun Efendi, starszy wiceprezes we flydubai – Widzieliśmy rosnący popyt na nasze letnie destynacje w tym roku, więc zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę o te nowe trasy – dodaje.

https://www.fly4free.pl/krakow-dubaj-nowe-polaczenie/

Archiwalne