Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Zapraszamy do „LawenLove”

Zapraszamy do „LawenLove”

Na ul. Piekarskiej, w cieniu kolorowych parasolek, powstało "LawenLove"  miejsce otwarte dla wszystkich, pachnące kawą i urzekające lawendowym wystrojem.

- „LawenLove” powstało z inicjatywy obywatelskiej Warsztatów Terapii Zajęciowej i Fundacji Społecznej Progres. W swoim zamierzeniu jest miejscem spotkań ludzi niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, miejscem spotkań grup społecznych czy organizacji. Chcielibyśmy, aby ta krótka ulica stała się tyglem społeczno-integracyjnym – mówi Marek Mielak, kierownik WTZ przy ul. Klikowskiej.

Kawiarenka „LawenLove” jest miejsce ogólnodostępnym – można się w niej zatrzymać, by odpocząć oraz skosztować darmowej kawy. Lokal został wyremontowany przez inicjatorów  ze środków własnych. W prowadzonych pracach pomogły im także tarnowskie firmy, podopieczni Zakładu Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” oraz pracownicy i instruktorzy WTZ. Wspólna praca przyniosła efekt w postaci nowego, ciekawego miejsca w okolicy Rynku.

Zdajemy sobie sprawę, że „LawenLove” dopiero nabiera rozpędu i jeszcze wiele przed nami. Mam jednak nadzieję, że przyjmie się ono w Tarnowie, podobnie jak sąsiadujące z nim „Aniołowo”. Myślę, że dzięki takim miejscom rodziny osób niepełnosprawnych, jak i mieszkańcy Tarnowa będą mieli szansę na pełniejszą integrację – dodaje Marek Mielak.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Zapraszamy-do-LawenLove

 

Archiwalne