Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Zapowiedzi weekendowe

Zapowiedzi weekendowe

Pikniki w Amfiteatrze Letnim i na Piaskówce, spotkanie z WiewiórINKĄ, wieczór autorski Krystiana Janika, Dyskusyjny Klub Książki, premiera w teatrze, pokaz tańców, „Pchli Targ”, koncert Haliny Frąckowiak, spacery po Tarnowie, opowieść o Majach, koncert na Placu Katedralnym, lekkoatletyczne mistrzostwa województwa oraz mecze piłkarskie – to nasze propozycje na spędzenie czasu podczas najbliższych dni.

Piątek

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych zapraszają na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego tematem będzie książka Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy – portret podwójny”. Spotkanie odbędzie się w galerii sztuki na tarnowskim dworcu PKP – początek o godz. 16.

O godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się prelekcja „Upadek cywilizacji Majów”, podczas której Alicja Kubiak i Jan Kurzela zaprezentują cywilizację Majów, zarówno starożytnych, jak i współczesnych. Dos Gringos opowiedzą również o kilku dawnych miastach oraz o współczesnych wioskach, w których żyją przedstawiciele tej grupy Indian. Na zakończenie pokażą, jaki wpływ wywarła cywilizacja dawnych Majów na nasze życie i jak zmieniła nasz świat. Bilety w cenie 15 złotych nabyć można w kasie CSM lub on-line na stronie www.csm.tarnow.pl.

Na Placu Katedralnym odbędzie się coroczny koncert uwielbienia, organizowany w ramach Tygodnia Maryjnego w Bazylice Katedralnej. Koncert „Jezus w centrum” rozpocznie się o godz. 19.30.

Sobota

Już o godz. 10 rozpocznie się, trwający do godz. 17, piknik „Z pasją po zdrowie”, organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz Fundację Małgorzaty Glinki. Będzie można podczas niego bezpłatnie skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i ortopedy oraz dokonać pomiaru ciśnienia krwi, cukru i BMI. Mnóstwo atrakcji – mega dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa, kule wodne, malowanie twarzy – czeka również na najmłodszych. Podczas pikniku, odbywającego się w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika oraz w hali sportowej i na dziedzińcu I LO, przeprowadzona zostanie zbiórka datków, z której dochód przeznaczony zostanie na turnus rehabilitacyjny dla córki byłej zawodniczki UKS Jedynka, Julki Bryg.

Na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozegrane zostaną lekkoatletyczne mistrzostwa województwa małopolskiego dzieci młodszych, dzieci starszych i młodzików. Zawody organizowane przez KU AZS PWSZ w Tarnowie i Małopolski Związek Lekkiej Atletyki pod honorowym patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli rozpoczną się o godz. 11.30. Uczestnicy mistrzostw rywalizować będą o 62 komplety medali.

W godz. 13.35 - 14.35 na rynku spotkać się będzie można z WiewiórINKĄ. Ta jedyna w swoim rodzaju wiewiórka jeździ po całym kraju, aby z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odwiedzić sto polskich miast. Przy okazji opowiada o Inowrocławiu, zapraszając do odwiedzenia tego uzdrowiskowego miasta.

Po raz pierwszy w tym sezonie przed swoją publicznością zaprezentują się piłkarki drugiej drużyny Tarnovii. W meczu rozpoczynającym się o godz. 14 na boisku przy ul. Bandrowskiego, ich rywalem będzie Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

Rada Osiedla Piaskówka wspólnie z KANĄ zapraszają w sobotę na ostatnie w tym roku spotkanie "Jak dobrze mieć sąsiada" pod hasłem "Jesienny, kolorowy zawrót głowy". W programie m.in. gra terenowa z nagrodami, logo Robotico, szachy XXL. Dla uczestników przygotowano darmowy poczęstunek, mega puzzle, krzyżówkę młodego odkrywcy Piaskówki. Będzie można także zrobić sobie bezpłatne, zabawne zdjęcie w Fotobudce, nie zabraknie strefy relaksu. Na miejscu odbędzie się również pokaz prawidłowego palenia w piecach. Początek pikniku o godz. 14 w Parku Piaskówka obok stawu.

Miłośników kryminałów zapraszamy do ratusza na autorskie spotkanie z Krystianem Janikiem. Jego bezpośrednim przyczynkiem jest promocja książki „Pomsta – opowieści z dziejów Tarnowa”, kryminału, którego akcja osadzona jest w staropolskim Tarnowie. Rozpoczynające się o godz. 16.30 spotkanie będzie okazją do bezpośredniej rozmowy z autorem oraz zakupu książki z autografem pisarza.

O godz. 17 na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozlegnie się pierwszy gwizdek sędziego w meczu o mistrzostwo czwartej ligi piłki nożnej, w którym Tarnovia zmierzy się z Glinikiem Gorlice.

O tej samej porze rozpocznie się także piłkarski pojedynek pomiędzy Metalem Tarnów, a Gromnikiem. Stawką meczu rozgrywanego na boisku przy ul. Warsztatowej będą punkty w klasie okręgowej.

O godz. 19 w tarnowskim teatrze odbędzie się przedpremierowy pokaz „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata. Jest to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca.

Tarnowskie Centrum Kultury i Szkoła Tańca „Sun Salsa” zapraszają do amfiteatru na finałowy pokaz tańców latino. Będzie to swoiste podsumowanie sierpniowych otwartych lekcji tańca, odbywających się w Amfiteatrze Letnim. Początek pokazu o godz. 19.

Niedziela

W godz. 10-13, na terenie przyległym do Centrum Sztuki Mościce odbędzie się kiermasz różności „Pchli Targ i Domowe Przetwory” (w przypadku niekorzystnej aury zostanie przeniesiony do foyer CSM). Będzie można na nim podzielić się swoimi „domowymi skarbami”, które nam są już niepotrzebne, a dla innych mogą być drogocenne i przydatne. Organizatorzy stwarzają również okazję do wyjścia na zewnątrz ze swoimi przetworami (sałatki, kompoty, soki, dżemy, ogórki, grzyby itp.), wymiany przepisów oraz rozmów o piklowaniu czy marynowaniu.

W ramach rozpoczynającego się w niedzielę Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skorzystać będzie można z mobilnego spacerku historycznego po Tarnowie – „Autobus do Niepodległości”. Zbiórka zainteresowanych o godz. 16 na rynku, skąd nastąpi przejście do miejskiego ekologicznego autobusu.

Również o godz. 16 rozpocznie się pierwszy spacerek Szlakiem Niepodległości po Tarnowie. Zbiórka przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji, Rynek 7. Spacerki takie odbywać będą się także w dwie kolejne wrześniowe niedziele.

Na godz. 19 zapraszamy do Teatru im. Ludwika Solskiego na premierę „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata.

O tej samej porze w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika rozpocznie się koncert Haliny Frąckowiak, wykonawczyni takich piosenek jak: „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Napisz, proszę”, „Papierowy księżyc”, „Dancing Queen” czy „Serca gwiazd”. Oprócz jej największych przebojów usłyszeć będzie można również piosenki z nowego repertuaru Haliny Frąckowiak oraz światowe standardy. Wstęp na koncert wolny.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Zapowiedzi-weekendowe51

Archiwalne