Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Wzrost cen noclegów

Wzrost cen noclegów

W tym miesiącu ceny noclegów wzrosły aż do 38%. Według zestawień dokonanych przez trivago Hotel Price Index (tHPI), w lutym średnia cena będzie wynosiła 86£. Badania zostały oparte na podstawie cen w 50 najpopularniejszych miastach Europy. Obecnie najdroższym miastem jest Londyn, gdzie za nocleg musimy zapłacić nawet do 144£, czyli o 14£ więcej, niż w styczniu. Najniższe ceny można zaobserwować w Budapeszcie (51£), Atenach (60£) oraz Pradze (61£).

Mimo wzrostu cen, według tHPI obecne kwoty są niższe w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy za nocleg w Londynie musielibyśmy zapłacić 150£. Wzrosty cen w porównaniu do ubiegłego miesiąca spowodowane są różnymi wydarzeniami. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zaowocował skokiem cen noclegów o 12%, natomiast obchody karnawałowe w Wenecji 38%, a w Walencji 19%. Okres walentynek oraz urlopów zimowych także wpłynął na ceny w hotelach.

W zestawieniu cen noclegów w 20 najpopularniejszych miast Wielkiej Brytanii, można zauważyć wzrost cen. Za nocleg w Liverpoolu zapłacimy więcej o 5% (ok. 81£) , Edynburgu 14% (ok. 97£), natomiast w Bermingham o 20% (ok. 79£). Ceny te zapewne spadną, gdyż ich wzrost jest prawdopodobnie spowodowany okresem walentynkowym, który potrwa do połowy lutego. Osoby, które chcą odwiedzić Anglię, a zależy im na oszczędności, powinny z wyjazdem wstrzymać się do następnego miesiąca.
Jeśli ktoś planuje romantyczny, walentynkowy wyjazd, ale nie może pozwolić sobie na drogie zakwaterowanie, powinien rozważyć Pragę, Bukareszt, jak również Warszawę, gdzie ceny spadły
w porównaniu do ubiegłego roku.

Więcej informacji:

http://www.ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=17797

Archiwalne